Performancing Metrics

مقالات

تحلیلی بر تیزر جدید فصل هفتم سریال: آیا تمام اتفاقات نغمه در چشم یک غول اتفاق می افتد؟!

نویسنده نوید لنیستر
مترجم: میستر امین
مطلب حاوی اسپویل از فصل ششم سریال می باشد.

چند روز گذشته تیزر جدیدی از فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت منتشر شد و واکنش های مثبتی از طرف اکثر طرفداران دریافت کرد.بعد از انتشار تیزر طرفداران سرسخت سریال و کتاب بعد از انتشار تیزر شروع به تفسیر و نقد و بررسی این تیزر کرده و تعدادی نیز با توجه به یک سری از تصاویر این تیزر، تئوری جدیدی ساختند با این مضمون که تمام اتفاقات دنیای نغمه در چشم یک غول بزرگ رخ می دهد.
بدون شک یکم براتون عجیبه مگه نه؟بهتره به چند سال قبل باز گردیم.اولین باری که ایده چشم غول مطرح شد در فصل اول و توسط راب استارک بود، وقتیکه درباره داستان های ننه پیر با برن صحبت می کرد:

“یه بار بهم گفت آسمون آبیه چون ما داخل چشم آبی یه غول بزرگ زندگی می کنیم”

در فصل چهارم نیز اوبرین مارتل مشابه چنین چیزی را به تایوین لنیستر گفت:

تایوین:بعضیا میگن شاه خفه شد.
اوبرین:بعضیا هم میگن آسمون آبیه چون ما داخل چشم آبی یه غول بزرگ زندگی می کنیم.

حداقل ، واقعیت این است که راب و اوبرین ، دو شخصیتی که در دو سوی مخالف انتهایی وستروس زندگی میکنند ، هر دو میدانند که این داستان یک افسانه شناخته شده است . این بدین معنا نیست که این داستان حقیقت دارد ، اما تیم تولید HBO با این ایده در دو پیش درامد فصل هفتم حسابی خوشگذرانی کرده اند .
در ابتدا تیزر مجسمه ها به نمایش درامد ، با حضور مجسمه هایی بر اساس پرچم ها و نماد های خاندان های بزرگ وستروس که همدیگر را تکه پاره میکردند . در انتها دوربین به عقب کشیده میشود و نشان میدهد که همه این اتفاق ها در یک چشم ابی اتفاق می افتند .
در پیش درامد دوم به نام ” پیاده روی طولانی ” با حضور جان اسنو ، دنریس و سرسی که به ارامی به سمت تختگاه پادشاهی خودشان حرکت میکردند ، دوباره در انتها دوربین تصویر را به عقب میکشد و ما میبینیم که همه چیز در یک چشم ابی اتفاق میافتد .
نتیجه گیری واضح اینست که ان چشم ابی متعلق به یک وایت واکر است . ما میدانیم که انها می ایند . ما میدانیم که انها اسیب می رسانند ، و سرسی دقیقا قبل از اینکه ما چشم ابی را ببینیم ، یک بازدم سرد به بیرون میدهد .
اما برخی از طرفداران نظریه متفاوتی دارند . انها میگویند چشم ابی که ما میبینیم بسیار شبیه چشم وون وون همان غولی که در نبرد حرامزاده ها در وینترفل و به دست رمزی کشته شد است . در این مقایسه به شباهت ابرو و بینی پهن ان اشاره شده است .
اگر این چشم وون وون باشد که ما به ان نگاه میکنیم ، میتواند بدین معنا باشد که غول دوس داشتنی قرار است برگردد اما در قامت یک وایت واکر .
ما قبلا هم دیدیم که وایت ها از موجوداتی که قبلا به انسان ها خدمت میکردند مانند اسبهای مرده استفاده میکنند . حتی در کتاب اشاره به خرس ها و عنکبوت های مرده شده است که وایت ها سوار انها بودند . با توجه به اسیب هایی که انها در فصل پنج و شش رساندند ، یک وون وون زامبی خبر وحشتناکی برای زنده ها خواهد بود .
اما وون وون در وینترفل مرد ، بنابراین اگر شاه شب بخواهد او را زنده کند ، پس باید راه خود را به سمت جنوب باز کرده باشد . این یعنی او از دیوار رد شده است .
این امکان هم وجود دارد که تهیه کنندگان سریال فقط خواستند تا با یک تصویر مورمور کننده تیزرهای خود را تمام کنند و همه اینها یک شوخی با بیننده ها باشد .
اما تیوری اینجا تمام نمی شود . یک چیزی در چشم ابی منعکس شده است . دیوار :
photo_2017-04-01_13-02-07
خواه این چشم یک وایت واکر باشد یا یک سواری مرده ، این نشان میدهد که او نگاهش را به دیوار دوخته است . دوباره ، خبری بد برای زنده ها .
شما چطور فکر میکنید ، ایا همه اینها یک شوخی است یا ما واقعا داخل یک شیشه بینا هستیم ؟

درباره نویسنده

نوید لنیستر

تلگرام: navidlannister@
اینستاگرام: navidlannister
نویسنده و مترجم مطالب سایت، ادمین کانال

۱۹ دیدگاه

 • مطلب عالی بود !
  با توجه به گفتها شاید این کارو کرده باشن ! شاید . شاید آخرش همه توی یه چشم ؛ول باشن . اما خیلی بی مزه میشه
  در مورد تیزر آخری من یه نکته متوجه شدم !
  وقتی سرسی داره از تخت آهنی بالا میره پله ها یخزدن !

  فکر نکنم وان وان برگرده . چون مرد و جان و بقیه میدونن که باید یه مرده را بسوزنن ! احتمال خیلی زیاد سوختنش !
  پس چشم وان وان نیست . چشم یه آدر (وایت واکره) هستش

  اما ثابت شده که چیزی در تیزر نمایش میدن خیلی با خود فیلم فرق میکنه !
  فقط برای ایجاد هیجان و شوق مردمه .

    نقل قول

 • این دیگه یکی از مضحک ترین تئوری هایی بود که تا حالا گوشم خورده :lol:
  آقا اینو دیگه همه میدونن رنگ آبی آسمون بخاطر اینه که جو زمین نور با طول موج آبی جذب نمیکنه
  بعد آخه غول؟؟؟؟؟!!!!!!
  من فقط میخوام بدونم کی اولین بار این تئوری مطرح کرده؟
  زمستون دیگه اومده و موجودی با چشم آبی هم نماد آدرهاست.کاملا مشخصه اون چشم متعلق به شاه شبه
  توی کتاب یکبار تارموند به جان میگه:
  ((شاید تو نتونی اونا ببینی ولی اونا همیشه دنبالت هستن))
  این جمله ممکنه به این قضیه اشاره داشته باشه
  یا ممکنه یچیزی تو مایه های چشم سائرون تو ارباب حلقه ها باشه که هیچوقت پلک نمیزنه و مدام درحال جستجو
  همه میدونیم که تک چشم نماد شیطانه یعنی دشمن اصلی نوع بشر
  و شاید اینجا هم یک همچین چشمی مدنظر باشه

    نقل قول

 • درود ،
  از نظر من این چشم همون چشم پادشاه شب هست ! حتی شما اگر به بینی شاه شب نگاه کنید بی شباهت با بینی در تصویر نیست و حتی اگر این چشم یک غول باشه قطعا اون غول نمیتونه ون ون باشه ، چرا که مطابق تصویر این غول داره به دیوار نگاه میکنه در حالی که ون ون در وینترفل کشته شد، پس شاید چشم مگ مایتی که توسط گرن کشته شد و یا حتی هر غول دیگه ای که بیرون از دیوار هست باشه ؛ اما چیزی که من احتمال میدم چشم پادشاه شب هست و انعکاس دیوار نشون میده که وایت واکر ها در فصل جدید به دیوار رسیدند و قطعا خودشون رو برای حمله به دیوار آماده میکنند.
  بابت مقاله هم ممنون . :rose:

    نقل قول

 • چه گیری به تیزر یه سریال از دست رفته دادین
  این همه موضوع در کتاب های مجموعه وجود داره که وقتی برا سریال نزاره
  از مسئولین سایت هم خواهش میکنم چنتا از کلیپ های بررسی و رمز گشایی کتاب رو زیر نویس کنن در این سوت و کوریه سایت یه تغییری ایجاد بشه
  کانال های خفن بررسی کتاب در یوتیوب:
  the order of the green hand
  preston jacobs
  و حتی
  secret of citadel
  ۲ تای اولی با استناد به کلمه کلمه ی کتاب تئوری های جالبی مطرح کرده و اثبات میکنن
  آخری هم بد نیست

    نقل قول

 • شاید باورتون نشه ولی من نظری در مورد این تئوری ندارم شما خیلی دارید موضوعات رو پیچیده میکنید
  به جای خوندن کتاب نویسنده ای که داره غزله خداحافظی رو میخونه برید مثله من کتاب بینوایان رو بخونید به درد زندگیتون هم میخوره
  بابا جان حسین اپیکور جوون مرگ شد این سالها خزان هنرمندان و نویسندگانه جان هرکی که دوست دارید یه مدت کتابرو ول کنید

    نقل قول

 • این دیگه چه تئوری بچه گانه ایه که اون چشم برای ون ون باشه آخه ون ون وسط بازی تاج و تخت جان و سرسی و دنریس چکار میکنه اونم با چشم آبیه نداشته(که رمزی با یه تیر گذاشت وسطش،و فکرنکنم بیشتر از یه حفره براش مونده باشه.اون چشمها متعلق به پادشاه شب هستش.”””پادشاه شب””” کسی که مهمترین شخصیت دنیای نغمه هستش و تقریبا ماز از همه کمتر درموردش میدونیم و دوست دارم کتاب یا سریال و یا این سایت مطالب بیشتری درموردش بازگو کنن

    نقل قول

 • نوید کسترلی راک گروهه تلگرامش چی شد رفیقم اومده بود گفته بود گروه باحالیه

    نقل قول

 • این که میگن همه تویه چشم غول زندگی میکنن شرووره مگه یه غول چه قدره تابلوهه که چشم شاه شبه

    نقل قول

 • تو یجایی خوندم ک نوشته بود قراره پایانی غیر قابل پیش بینی و شوکه کننده مثل سریال لاست داشته باشه، بعید نیست اینا تو چشم غول باشن

    نقل قول

 • سر آرتور دین:
  شاید باورتون نشه ولی من نظری در مورد این تئوری ندارم شما خیلی دارید موضوعات رو پیچیده میکنید
  به جای خوندن کتاب نویسنده ای که داره غزله خداحافظی رو میخونه برید مثله من کتاب بینوایان رو بخونید به درد زندگیتون هم میخوره
  بابا جان حسین اپیکور جوون مرگ شد این سالها خزان هنرمندان و نویسندگانه جان هرکی که دوست دارید یه مدت کتابرو ول کنید

  شما نگران نباش , مارتین حتی اگه خدای نکرده بمیره هم خط داستان و سیر اتفاقات رو به سازنده های سریال داده و میتونن جمع کنن سریال رو

  بعدم واقعا حرف آخرتونو نمیفهمم :-) چون اون آقا فوت کرده , من کتاب نخونم؟ چه ربطی داره اصن

    نقل قول

 • بابا منظور از این که ما در چشم آبی یک غول زندگی می کنیم اینه که دنیا خیلی بی رحمه و ما تاب ایستادگی دربرابر اونو نداریم
  حالا یه سوال اگه وایت واکر ها به وینترفل برسن اجساد خاندان استارک هم می تونن وایت واکر شن؟

    نقل قول

 • یک دیدگاه فلسفی هست که به قوری راسل معروفه… راسل یک فیلسوف برجسته فرانسوی بود که به ظاهر خودش رو بی اعتقاد به وجود خدا معرفی می کرد.. حرفی که راسل می زد این بود که هیچ کس نمی تونه ثابت کنه خدا وجود نداره.. و هیچکس هم نمی تونه ثابت کنه خدا وجود داره.. تلاش برای هرکدوم بی فایده است و درسته که از این دو حالت فقط یکی از آنها درسته ولی درست و غلط بودن هیچ کدومشون هم تاثیری روی شرایط نداره… اون واسه اینکه عوام نظرشو درباره خدا بهتر بدونن گفت فرض کنید من ادعا کنم یک قوری در مداری بین مشتری و زحل وجود داره.. ولی من نمی تونم این حرف رو واسه شما ثابت کنم… شما هم نمی تونید ثابت کنید هیچ قوری در هیچ مداری مابین زحل و مشتری وجود نداره.. وجود و یا عدم وجود اون قوری هم تاثیری روی زندگی ما نداره..

    نقل قول

 • Lost:
  یک دیدگاه فلسفی هست که به قوری راسل معروفه…راسل یک فیلسوف برجسته فرانسوی بود که به ظاهر خودش رو بی اعتقاد به وجود خدا معرفی می کرد.. حرفی که راسل می زد این بود که هیچ کس نمی تونه ثابت کنه خدا وجود نداره.. و هیچکس هم نمی تونه ثابت کنه خدا وجود داره.. تلاش برای هرکدوم بی فایدهاست و درسته که از این دو حالت فقط یکی از آنها درسته ولی درست و غلط بودن هیچ کدومشون هم تاثیری روی شرایط نداره…اون واسه اینکه عوام نظرشو درباره خدا بهتر بدونن گفت فرض کنید من ادعا کنم یک قوری در مداری بین مشتری و زحل وجود داره.. ولی من نمی تونم این حرف رو واسه شما ثابت کنم…شما هم نمی تونید ثابت کنید هیچ قوری در هیچ مداری مابین زحل و مشتری وجود نداره.. وجود و یا عدم وجود اون قوریهم تاثیری روی زندگی ما نداره..

  البته راسل انگلیسی بود نه فرانسوی. همچنین برتراند راسل واقعا و “به باطن” یک خداناباور (Atheist) بود، نه اینکه “به ظاهر” خودش رو بی اعتقاد به وجود خدا معرفی کنه.
  :D: :D: :D:

    نقل قول

نظر شما چیست؟

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
:head: 
:lol: 
:ostad: 
:faight: 
:ssad: 
:shame: 
:og: 
:shook: 
:sleep: 
:cheer: 
:tanbih: 
:mass: 
:snaped: 
:donot: 
:cun: 
:gslol: 
:winksmile: 
:secret: 
:stop: 
:bl: 
:respect: 
:sh: 
:shok: 
:angry: 
:noo: 
:han: 
:sf: 
:aa: 
:notme: 
:D: 
:fight: 
:gol: 
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.