Performancing Metrics

اخبار

مارتین چهارمین نویسنده قدرتمند هایوود شد

نویسنده نوید لنیستر

مترجم:امیر استارک

جورج آر آر مارتین و سوگلی هایش و بیشتر از همه بخاطر بازی تاج و تخت ، بعلاوه امضای کتاب ها و علامت و برند جدیدش ، و البته افزایش اقبال به نغمه یخ و آتش در ای بوک ، در این چند روزه در بین وبلاگ نویسان به صورت طوفانی بالا آمده است ، اما دیروز خوشحالی مارتین بخاطر وبلاگ نویسان نبود دلیل دیگری داشت .او در حال تکان دادن جهان است ! سرانجام او از لیست قدرتمندترین نویسندگان هالیوود از مکان هفتم به مکان چهارم صعود نمود.

بر اساس گزارشگران هالیوود رتبه چهارم مارتین در لیست قدرتمندترین نویسندگان هالیوود ثبت شده است .چه کسانی پیش از مارتین هستند ؟ نفر سوم جیمز پترسون از سریال zoo ، نفر دوم استفان کینگ ، نفر اول جورج رولینگ برای برگشتش به potterverse.

نبودن در مکان اول مارتین را راضی نمی کند .او فقط از اینکه در لیست بالا آمده خوشحال است ، تیتر شاد و پر سر و صدایی است:

 من شماره چهارم !!  و نه چیز دیگری . به نظر میرسد کسی به یاد نیاورد من برای چندین سال من شماره هفت بودم ، بنابراین حدس میزنم که روز به روز قویتر میشوم . بزودی بر دنیا حکومت خواهم کرد .
واقعا ، میگویم … من راضی و خشنودم که اسم بسیاری از دوستانم را در لیست امسال می بینم .دیانا گوبلدون در مقام ۱۴ ، ارنی کلین در رتبه ۱۲ ، گیلیان فلاین در جایگاه ۱۱ ، دنیس لهانت ۱۰ م ، نلی گایمن در مکان ۹ ، و استفان کینگ در رتبه دوم .همه نویسندگانی که نام بردم ، با آنها کار کرده ام ، در مراسم ژان کوکتئو میزبانشان بوده ام ، و دقیقا دوستی ما برای زمان طولانی ادامه داشته و دارد . همه کسان دیگری که در أین لیست هستند و من آنها را نمی شناسم استعداد های جالب و شگفت انگیزی دارند که در لیست قرار گرفته اند.

ما هم نیز خوشحالیم که رتبه مارتین را می بینیم بخاطر عظمت طوفانی که بازی تاج و تخت شبکه HBO را انداخته است. سوال این است آیا مارتین از قدرت زیاد خود برای تولید در هالیوود استفاده خواهد کرد ، سوال واضح است .در حال حاضر یک سری نویسنده معمولی ، در بی سی یونی ورسال در پی ساختن کارهای مارتین هستند ( هرچند مارتین بنا به دلایل قانونی ، خود را درگیر دفاع و یا حمایت از آن نکرده است ) . اما سوال واقعی این است که آیا مارتین میتواند داستان های بیشتری از وستروس را بر صفحه نمایش برای ما به ارمغان بیاورد . آیا واقعا میتوانند آن را عملی کنند ؟ همانطور که خود مارتین اشاره کرده اند ، ارزش واقعی این مجموعه ، از بالا بودن در لیست قدرتمند ترین نویسندگان هالیوود مشخص نیست ؟ همانطور که مارتین اشاره کرده جایگاه آثارش بالاتر از این جایگاه می باشد، گرچه … خوب این سوال دیگری است.

درباره نویسنده

نوید لنیستر

تلگرام: navidlannister@
اینستاگرام: navidlannister
نویسنده و مترجم مطالب سایت، ادمین کانال

۱۰ دیدگاه

 • نمی دونم چطور باید بگم.این چیزیه که قبلا بارها افراد دیگه گفته ان و جواب سربالا شنیدن.قط میخوام دقیقا بدونم آیا کار ترجمه در جریانه یا نه؟الان ترجمه می کنید واقعا یا ملت سر کارن؟اگر به هر دلیلی نمی تونید ادامه بدید یا براتون صرف نمی کنه حرفتون منطقیه ولی حداقل انقدر مرام داشته باشید که بیاید صراحتا بگید و همرو خلاص کنید.اگر هم قصد دارید ادامه بدید فکری به حال سرعتتون بکنید.درک می کنم که شما هم مشکلات و معذوریت های خودتون رو دارید و کار ترجمه و ویراستاری هم به هیچ وجه آسون نیس.ولی بلاتکلیف نگه داشتن خواننده ها کمی از ادب به دوره.امیدوارم همینجا پاسخم رو بگیرم

    نقل قول

 • ایمان:
  نمی دونم چطور باید بگم.این چیزیه که قبلا بارها افراد دیگه گفته ان و جواب سربالا شنیدن.قط میخوام دقیقا بدونم آیا کار ترجمه در جریانه یا نه؟الان ترجمه می کنید واقعا یا ملت سر کارن؟اگر به هر دلیلی نمی تونید ادامه بدید یا براتون صرف نمی کنه حرفتون منطقیه ولی حداقل انقدر مرام داشته باشید که بیاید صراحتا بگید و همرو خلاص کنید.اگر هم قصد دارید ادامه بدید فکری به حال سرعتتون بکنید.درک می کنم که شما هم مشکلات و معذوریت های خودتون رو دارید و کار ترجمه و ویراستاری هم به هیچ وجه آسون نیس.ولی بلاتکلیف نگه داشتن خواننده ها کمی از ادب به دوره.امیدوارم همینجا پاسخم رو بگیرم

  دقیقا حرف دل منو زدی
  اقای م.م استارک که اصلا مفقودالاثر شده به کامنتام که جواب نمیدین تازه چن تا پستم که تازه تو این یکی دو هفته گذاشتین واقعا اگه قرار نیست اعلام کنید ما هی الکی سایتو چک نکنیم این سکوت شما واقعا غیر حرفه ایه

    نقل قول

 • نمیدونم چی بگم والا. قبلا خانم سحر مشیری ماهارو ول کرد یه دفعه وسط ترجمه کتاب ۳ از دنیای نت محو شد الانم محمد مافیها. اگه توانشو دارید کتابو به صورت انگلیسی بخونید و گرنه از ترجمه های چاپی استفاده کنید. اینجا هم دیگه سایت ترجمه نیست سایتیه در مورد دنیای نغمه که البته خیلی هم خوبه.

    نقل قول

 • یه همراه قدیمی:
  نمیدونم چی بگم والا. قبلا خانم سحر مشیری ماهارو ول کرد یه دفعه وسط ترجمه کتاب ۳ از دنیای نت محو شد الانم محمد مافیها. اگه توانشو دارید کتابو به صورت انگلیسی بخونید و گرنه از ترجمه های چاپی استفاده کنید. اینجا هم دیگه سایت ترجمه نیست سایتیه در مورد دنیای نغمه که البته خیلی هم خوبه.

  خانم مشیری واقعا از دنیای نت خداحفظی کردن ولی می‌تونید آقای مافی‌ها رو در سایت تکنولوژیک دیجیاتو پیدا کنید. (از آبان سال گذشته در این سایت فعالیت دارن.)

    نقل قول

 • سلام.
  تو رو خدا ترجمه ادامه کتاب پنجم رو زودتر قرار بدید. با هزار شوق و ذوق کتاب ها رو شروع کردم و تو ۲ ماه ۴ تاش رو خوندم بعد الان ۳ ماه منتظر کتاب پنجمم. دیگه کم کم شخصیتا و داستان داره یادم میره :noo: .
  بشکنید این شاخ غول رو خواهشا :D: .

    نقل قول

 • وینترفل مقام بالای در سایتهای فانتزی داره، فانتزی بازی نیست که وینترفلو نشناسه. بنظرم اینجا باید تغییر رویکرد پیدا کنه از سایتی صرفا ترجمه ی به یه سایت مرجع تبدیل شه باز نیرو جذب کنه( قبلا گفتم فانتزی بازهای هستن که چندین ساله تو کارن و سرد ناپذیرند و همچنین کار کشته و با تجربه هستن با یه فراخوان خوب یه تیم خوی میتونه به اعضای وینترفل اضافه شه صرفا نه ترجمه کتاب بلکه فعالیت در سایت ) و گرنه همینجوری سایت با فداکاری و تلاش اما تک و تنهای نوید یه لا میمونه. و این روند ادامه پیدا میکنه :han:

  Tyrion: خانم مشیری واقعا از دنیای نت خداحفظی کردن ولی می‌تونید آقای مافی‌ها رو در سایت تکنولوژیک دیجیاتو پیدا کنید. (از آبان سال گذشته در این سایت فعالیت دارن.)

    نقل قول

 • بابا این سریال تخیلی و خالی بندی بازی تاج و تخت GOT رو با واکینگ دد مقایسه نکنید
  مثل داستان GOT زیاده مثلا همین ارباب حلقه ها رو اگه سریالش میکردن از GOT هم قشنگتر میشد یا مثلا داستان بازی وارکرافت warcraft خدایی داستانش از بازی تاج و تخت هم زیباترو با ابهتتر هست منتها اینا سریالشو نساختن پس دلیل نمیشه که بازی تاج و تخت تکه دیگه با اون ننه ی اژدهای مسخرش تازه از کتابم پیروی نمیکنه خیلی جاها. از فصل شیشم به غیر از دو قسمت پایانی که اونم با خرج زیاد تازه خوب در اومد چیز دیگه ای نداشت تنها چیزی که خوشم میاد از سریالش اینکه فهمیدن زود تمومش کنن بره تا بیشتر گند نزدن به سریال.

    نقل قول

 • حسن:
  بابا این سریال تخیلی و خالی بندی بازی تاج و تخت GOT رو با واکینگ دد مقایسه نکنید
  مثل داستان GOT زیاده مثلا همین ارباب حلقه ها رو اگه سریالش میکردن از GOT هم قشنگتر میشد یا مثلا داستان بازی وارکرافت warcraft خدایی داستانش از بازی تاج و تخت هم زیباترو با ابهتتر هست منتها اینا سریالشو نساختن پس دلیل نمیشه که بازی تاج و تخت تکه دیگه با اون ننه ی اژدهای مسخرش تازه از کتابم پیروی نمیکنه خیلی جاها. از فصل شیشم به غیر از دو قسمت پایانی که اونم با خرج زیاد تازه خوب در اومد چیز دیگه ای نداشت تنها چیزی که خوشم میاد از سریالش اینکه فهمیدن زود تمومش کنن بره تا بیشتر گند نزدن به سریال.

  درسته حسن جان سریال بازی تاج وتخت تغییرات زیادی از فصل ۴به بعد باکتاب داشته واینم روسریال تاثیر منفی زیادی روش گذاشته واگه ارباب حلقه هاروسریالی میکردن قشنگترمیشد داستان ارباب حلقه ها خوب خیلی اما آخرش مشخص بودو چیزای غافلگیر کننده وهیجان انگیزی نداشت برعکس گیم آف ترونز که والدین جان اسنو معلوم نیست کیه یاممکنه خیلی چیزای دیگه مشخص بشن وبرتری داستان گیم آف ترونز نسبت به ارباب حلقه هاداره اینه که ودرزمان حال مینویسنش وهنوزم دوکتاب دیگش مونده وتئوری سازی ها زیادی راجع بهش میکنن داستانوجذاب ترمیکنن واینکه شخصیتاش مثل بازی تاج وتخت همه خاکسترین یعنی مطلقابدوخوب نیستن
  سرانجام دوداستان گیم آف ترونز وارباب حلقه هادوتاشون یک اندازه زیبان ودوتااز برترین داستانهای تاریخن

    نقل قول

نظر شما چیست؟

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
:head: 
:lol: 
:ostad: 
:faight: 
:ssad: 
:shame: 
:og: 
:shook: 
:sleep: 
:cheer: 
:tanbih: 
:mass: 
:snaped: 
:donot: 
:cun: 
:gslol: 
:winksmile: 
:secret: 
:stop: 
:bl: 
:respect: 
:sh: 
:shok: 
:angry: 
:noo: 
:han: 
:sf: 
:aa: 
:notme: 
:D: 
:fight: 
:gol: 
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.