مقالات

۱۱ حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

Kingsguard FEAT 750x480 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!
نویسنده نوید لنیستر

گارد شاهی انجمنی متشکل از شوالیه های وفادار به پادشاه و محافظان اصلی تخت آهنین هستند که به مدت چند صد سال است تشکیل شده. وظایف آنان دفاع از پادشاه و خاندان سلطنتی تا پای جانشان بوده و برای انجام آنان سوگند یاد می کنند.خدمات این انجمن و اعضای آن گاها تاثیرات بزرگ و مهمی در روند تاریخ وستروس داشته اند. در ادامه ۱۱ حقیقت جالب و مهم درباره گارد شاهی را خواهید خواند.

 

موسس گارد شاهی

Aegon Targaryen The Kingsguard 1920x1078 712x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

گارد شاهی در زمان حکومت اگان تارگرین فاتح تاسیس شد، وی اولین شخص و تارگرینی  بود که بر تخت آهنین تکیه  زد. تاسیس چنین گروهی که متشکل از محافظان مخصوص پادشاه باشد، ایده ویسینیا تارگرین همسر_خواهر اگان بود.در سال ۱۰بعد از فتح بعد از اینکه عملیات ترور اگان فاتح در خیابان های قدمگاه پادشاه توسط دورنی ها ناموفق بود این ایده به ذهن ویسینیا رسید تا جان پادشاه همواره در امان باشد.سوگندها و وظایف انجمن گارد شاهی تا حدود زیادی از نگهبانان شب که از هزاران سال پیش وجود داشتند الهام گرفته شد.

 

جایگاه گارد شاهی

White Sword Tower 1920x1080 711x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

جایگاه و مقر انجمن گارد شاهی در برجی به نام شمشیر سفید واقع در گوشه ای از قلعه سرخ  قرار دارد.شمشیرها، زره ها و تمامی سلاح های اعضا در زیرزمین این مکان نگه داری می شوند. درون برج اتاقی برای جلسات و ملاقات های گروه قرار دارد. در این اتاق میز بزرگی ساخته شده از درخت نیایش به شکل سپر و همچنین هفت صندلی قرار دارد.اتاق و محل زندگی لرد فرمانده در بالاترین طبقه برج و سایر اعضا نیز در طبقات پایین تر قرار دارد.

 

سوگندی برای تمام عمر

Dead Kingguard 711x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

برای اینکه شخصی به یکی از اعضای گارد شاهی تبدیل شود باید در برابر پادشاه زانو زده و سوگند ها و قسم هار را به زبان بیاورد. بعد از ادای سوگند ها ردای سفید مخصوصی که توسط اعضا پوشیده می شود توسط دست پادشاه یا لرد فرمانده گارد شاهی به عضو جدید اهدا می شود.

سوگند و وظایف اعضای گارد شاهی تا پایان عمر است و جدا از هرگونه بیماری، ناتوانی و کهولت سن آنان باید به عهد خود پایبند بمانند. از زمانی که عهد های عضو جدید مکتوب و گفته شد، تمامی زمین ها، القاب و ادعاهای آنان نسبت به هرگونه مقامی را که دارا باشند و یا به ارث برده باشند، از آنان گرفته خواهد شد. از آن زمان به بعد آنان دیگر هیچگونه مالکیت و حقی بر آنان ندارند مگر اینکه توسط شخص خود پادشاه از وظایفشان برای همیشه مرخص شوند.

 

قوانین اعضای گارد شاهی

Roles Of The Kingsguard 1920x1080 711x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

از زمانیکه شخصی به عضو گارد شاهی در بیایید دیگر حق ازدواج کردن، پدر شدن و صاحب زمین شدن را ندارد.اگر چه آنان حق این را دارند تا القاب خاصی را برای خود نگه دارند. بعنوان مثال کریستون کول و رایام ردواین همزمان که لرد فرمانده گارد شاهی بودند، بعنوان دست پادشاه نیز خدمت می کردند.

 

محافظت از اعضای خانواده سلطنتی

Arthur Dayne at Tower Of Joy 1920x1080 711x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

اعضای گارد شاهی باید محافظت از پادشاه و اعضای خانواده سلطنتی را در بالاترین اولویت قرار دهند. فرزندان، همسران، اعضای خانواده و گاها حتی فرزندان نامشروع و مخفی پادشاه نیز تحت حفاظت گارد شاهی قرار دارند. به همین دلیل است که آرتور دین و شوالیه های دیگر در برج شادی به حفاظت از لیانا استارک و فرزند تازه متولد شده او و ریگار که همان جان اسنو است پرداختند. البته این موضوع فقط در سریال به نمایش در آمد و هنوز در کتابها کاملا تایید نشده.

 

معاف شدن از گارد شاهی

Jaime Lannister and Barristan Selmy Dismissed 1920x1073 716x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

فقط پادشاه می تواند یکی از اعضای گارد شاهی را از وظیفه اش معاف کند. زمانیکه جافری پادشاه بود، سر باریستان سلمی را از وظیفه اش معاف کرد چون بر این باور بود که وی دیگر برای این کار پیر و فرتوت است. همچنین در فصل ششم سریال نیز شاه تامن، پدر بیولوژیکی اش جیمی لنیستر را از وظیفه اش معاف کرده و او را برای باز پس گیری ریورران به ریورلند فرستاد.

 

انتقال وظایف

Kingsguard QAL 1920x1080 711x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

اگر یکی از اعضای گارد شاهی به هر دلیلی مانند کهولت سن، ناتوانی فیزیکی و یا بیماری نتواند وظیفه ای که به او محول شده است را انجام دهد، عضو دیگری از گارد شاهی می تواند آن را بعهده بگیرد و یا توسط عضو ناتوان به او داده شود.

 

لرد فرمانده گارد شاهی

Jaime Lannister and Barristan Selmy 1800x1200 600x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

لرد فرمانده گارد شاهی جایگاهی نیز در شورای کوچک پادشاه به خاطر افسر بودنش دارد. وی وظیفه دارد تا در طول جلسات شورای کوچک، نظرات و نصایحی درباره موضوعات نظامی و جنگی را به پادشاه ازائه دهد. سایر اعضای پادشاهی باید در زمان برگزاری شورای کوچک از آنان محافظت کنند. یک نفر باید در بیرون از اتاق شورای کوچک و عضو دیگری نیز در انتهای پل واقع در دژ میگور نگهبانی دهد.

 

ردا و نشان های گارد شاهی

Gold Cloak 1920x1069 718x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

فقط یک عضو گارد شاهی می تواند از سپر و سپرهای سفید مخصوص گارد شاهی استفاده کند و هیچ شخص دیگری حق استفاده ار آن را در هفت پادشاهی ندارد. شکل زره  آنان استاندارد خاص خودش را دارد که یک زره طلایی همرا با هفت شمشیر نقره ای رنگ در پیش زمینه ای سفید است.

 

کتاب سفید

Kingsguard White Book 1920x1080 711x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

از زمانیکه گارد شاهی توسط اگان فاتح تاسیس شد، کتاب سفید نیز که شرح حال و داستان زندگی اعضای گارد شاهی است نیز ایجاد شد. هر عضو دارای یک صفحه اختصاصی برای خود بوده که در آن کارها و وظایف مهمی که آن عضو برای پادشاه انجام داده نوشته شده است. این کتاب در برج سفید  نگهداری شده و وظیفه لرد فرمانده گارد شاهی است که آنرا بروز رسانی کند.

 

شاه کش

Jaime Lannister Kills Aerys Targaryen 1920x1075 714x400 - 11 حقیقت از گارد شاهی که باید بدانید!

در تمام تاریخچه گارد شاهی فقط یک عضو از آن به شاه خود پشت کرده و او را به قتل رسانده. این شخص کسی نیست جز جیمی لنیستر که دلیل خوبی نیز برای انجام کارش داشت چرا که شاه ایریس تارگرین معروف به شاه دیوانه قصد سوزاندن کل قدمگاه پادشاه را داشت و از طرفی نیز به جیمی دستور داده بود تا سر پدرش تایوین را نیز برای او بیاورد. جیمی نیز مجبور شد تا عهد و سوگند هایش را زیر پا بگذارد و ایریس را به قتل رساند، اتفاقی که سالیان سال بخاطرش سرزنش شد و او را عهد شکن خطاب می کردند.

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://winterfell.ir/?p=13181

درباره نویسنده

نوید لنیستر

نویسنده و مترجم مطالب سایت

نظر شما چیست؟

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
:head: 
:lol: 
:ostad: 
:faight: 
:ssad: 
:shame: 
:og: 
:shook: 
:sleep: 
:cheer: 
:tanbih: 
:mass: 
:snaped: 
:donot: 
:cun: 
:gslol: 
:winksmile: 
:secret: 
:stop: 
:bl: 
:respect: 
:sh: 
:shok: 
:angry: 
:noo: 
:han: 
:sf: 
:aa: 
:notme: 
:fight: 
:gol: