مقالات

۱۵ شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

مترجم: میستر امین

اکنون که به اغاز فصل جدید نزدیک میشویم ، فرصت خوبیست تا این سوال مطرح شود که چه کسی بهترین شمشیرزن در تمام دنیاهای نغمه است ؟ شوالیه ها و جنگجویان افسانه ای بسیاری در نغمه وجود دارند اما ما قصد داریم تا تنها آن هایی که در سریال خودشان را نشان داده اند معرفی کنیم . هر کسی قهرمان مورد علاقه خودش را دارد ولی این رنکینگ ماست برای دانستن اینکه چه کسی در چرخاندن سلاح خود از همه ماهرتر است .مدتی پیش بخش اول این مقاله رو تقدیم حضورتون کردیم، اکنون میی توانین قسمت دوم رو در ادامه مطالعه کنین:

Loras Tyrell image loras tyrell 36735828 1140 641 - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

7: لوراس تایرل

٧ : سر لوراس تایرل
شوالیه گلها بدون شک یکی از ان شخصیت هایی بود که در سریال به خوبی توانایی هایش نشان داده نشد . او کسی بود که در نبرد با نیزه جیمی لنیستر را شکست داد . او با زیرکی در نبرد با کوه ، که مشخصا بسیار قوی تر از او بود ، از یک اسب ماده استفاده کرد تا نریان گرگور کلیگن را از کاربری بیاندازد . او قهرمان مسابقات دست پادشاه شد . در نبرد بلک فایر قوای باقیمانده از رنلی را رهبری کرد . شهرت او در هفت پادشاهی به جوانترین و زیباترین شوالیه او را به ارزوی خیلی ها تبدیل کرده بود .

2000?cb=20150617011915 - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

6: بریین از تارث

۶: برین از تارث
دختر اشرافزاده تارثی بدون شک شوالیه ترین فرد در لیست ما می باشد حتی اگر او مدام اشاره کند که ” من شوالیه نیستم ” . او بسان شیر میجنگد ، با غرش بی وقفه و چرخاندن بی امان شمشیر ، گویی هر کسی که با او در حال جنگ است یکی از کسانی است که او را در نوجوانی مسخره کرده و سد راه پیشرفت او بودند . شاید بعضی ها او را در این جایگاه نخواهند ، اما او در همه نبردها پیروز شد حتی بر لوراس تایرل در تورنمنت رنلی و سندور کلیگن را در یک مبارزه تن به تن تکه پاره کرد .

got609 100515 hs dsc36971 h 2016 - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

5: جان اسنو

۵ : جان اسنو
پرورش یافته در خاندان قدرتمند استارک ، او شمشیربازی را از مربیان کارکشته اموخت و بارها خود را به عنوان یه مبارز بالفطره در نبردها ثابت کرد . تجربه ای که در نگهبانی شب کسب کرد ، جنگ با وحشی ها و وایت واکرها ، او را بسیار خاص نموده است . جان کاملا به مهارت خود ایمان دارد ، اوازه او کافی بود تا رمزی بولتون مغرور و دیوانه پیشنهاد او برای مبارزه را رد کند .
تصویر مبارزات او در هاردهوم و نبرد حرامزاده ها فراموش نمی شود

intro - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

4: جیمی لنیستر

۴: جیمی لنیستر
اگرچه شهرت بد او به عنوان شاه کش برای کشتن ایریس تارگرین همیشه بر او سایه انداخته است ، اما او به عنوان یکی از برجسته ترین شمشیرزنان تمام هفت پادشاهی شناخته می شد . جوانترین عضو گارد شاهی ، برنده بسیاری از مسابقات و شوالیه شده به دست سر ارتور دین . به گفته خودش تنها سه نفر ممکن بود شانس این را داشته باشند که در یک نبرد عادلانه او را شکست دهند هرچند به انها اشاره ای نکرد . از زمانی که دست خود را از دست داد رتبه جیمی متزلزل شده اما ما هنوز او را در یک نبرد واقعی تست نکردیم ( نه ، تمرین با بران حساب نیست )

latest?cb=20120124224134 - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

3: رابرت براتیون

٣: رابرت براثیون
حکمران سابق هفت پادشاهی ، کسی که در دوران جوانی به طور خارق العاده ای عالی بود . کشتن ریگار افسانه ای با یک چرخش پتک در نبرد ترایدنت یکی از برجسته ترین نقاط تاریخ جنگ های وستروس می باشد . علی رغم قدرت او در نبرد ، او ثابت کرد که پادشاه خوبی نیست ، خوردن و نوشیدن پیش از اندازه و شهوترانی های او سرانجام به تراژدی قتل او توسط سرسی لنیستر انجامید

thrones 3289441b - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

2: باریستان سلمی

٢: باریستان سلمی
باریستان شجاع شوالیه ای که چهل سال از عمر خویش را به عنوان گاردشاهی خدمت کرد و بسیاری باور داشتند که او بهترین شمشیرزن تمام هفت پادشاهی است . اگرچه سلمی تا انتهای شورش رابرت به ریگار وفادار بود ، شهرت او به شجاعت و وفاداری انچنان رابرت را تحت تاثیر قرار داد که او نه تنها او را بخشید بلکه او را به سمت فرماندهی گارد شاهنشاهی منصوب کرد . بسیاری عزل او توسط جافری را یکی از احمقانه ترین اقدامات جافری میدانند ، همچنان که تایوین سرسی را به شدت بابت این موضوع ملامت کرد . مرگ او به دستان فرزندان هارپی در کوچه های تنگ میرین به هیچ وجه پایان شایسته ای برای او نبود .

latest?cb=20160502073347 - 15 شمشیرزن برتر سریال (بخش دوم)

1: آرتور دین

١: سر ارتور دین
تنها یک سکانس از فصل ششم در فلش بک برن و کلاغ سه چشم کافی بود تا به همگان ثابت شود او چه شمشیرزن خارق العاده ای بود . حتی برای سریال بینان شکی در این نیست که او بهترین است . غلبه بر ند استارک و پرچمدارانش در پایین برج لذت در دورن ، تا قبل از اینکه هاولند رید از پشت خنجری در گلوی او فرو کند چشم همگان را خیره کرده بود . شمشیر صبح شهرت او بود با شمشیر مشهور خاندان باستانی دین . برن به کلاغ سه چشم از قول پدرش گفت : او بهترین شمشیرزنی بود که به عمرش دید . و به راستی که او بود . انتخاب اول تمام عوامل و طرفداران بازی تاج و تخت از جمله شخص مارتین برای محاکمه با نبرد ، ارتور دین افسانه ای انتخاب ما برای بهترین شمشیرزن تمام دنیاهای نغمه خواهد بود .

لینک کوتاه مطلب : https://winterfell.ir/?p=9861

درباره نویسنده

نوید لنیستر

نویسنده و مترجم مطالب سایت

۸۹ دیدگاه

 • یعنی کال دروگو نباید تو این لیست باشه؟؟
  بنظر من حتی رتبه ۱ هم میتونست باشه واقعا برام سواله چرا تو لیست نیست؟؟

    نقل قول

 • یه چیز دیگه هم که هست درسته جان مبارز خوبیه ولی رتبه ۵ اصن حقش نیست و اصن نباید تو لیست بهترین مبارزها باشه
  اون وایتی که کشت هیچ گونه مبارزه خاصی ازش ندیدم و فقط یه شمشیر تکون داد و تورین نصفه دست هم خودش گذاشت جان بکشدش و تو فصل ۴ بود که رفتن به مقر کرستر که خائن ها رو بکشن از اون یارو شکست خورد و شانس اورد که زنه از پشت اونو کشت و چون تو نبرد هاردهوم و حرامزاده ها زنده موند دلیل نمیشه که جزء مبارزای برتر باشه

    نقل قول

 • اگه بخواهیم بر اساس اون چیزی که تا حالا در سریال دیدیم قضاوت کنیم، جایگاه جان اسنو باید از جیمی لنیستر بالاتر باشه. جان حداقل توی دوتا نبرد واقعی و وحشتناک (هاردهوم و حرومزاده ها) کاملا شجاعت و دلاوری و قدرت شمشیربازی خودش رو نشون داد. درحالیکه جیمی لنیستر در مقابل راب استارک مثل سوسک له شد و تنها چیزی که ازش دیدیم خفه کردن پسرعموش توی قفس با زنجیر بود که مطمئنا اسم این کار رو نمیشه گذاشت شجاعت و دلاوری و شمشیربازی. (هر دو مثالی که زدم مال وقتی بود که دستش سالم بود، وگرنه بعد از بریدن دستش که دیگه کلا باید از لیست شمشیرزنان وستروش خارج بشه)
  اون دوستمون هم که میگه جان اسنو در برابر وایت واکر فقط شمشیرش رو تکون داد، انگار یادش رفته چند دقیقه قبل از همون صحنه، همون وایت واکر چطوری اون ردیس تن ها رو با یک ضربه شمشیرش کشت. ضمنا به نظر میاد این دوستمون انگار نبرد کسل بلک رو کلا یادش رفته (یا به صورت خودجوش اصلا نمیخواد به روی خودش بیاره :D: :D: :D: ). حتما جان توی نبرد کسل بلک هم هیچ کاری نکرد، فقط با یک ضربه چکش زد کله اون تن رو ترکوند که البته این عمل، در برابر عمل قهرمانانه از پشت خنجر زدن به پادشاه دیوانه توسط جیمی لنیستر بزرگ، چیزی به حساب نمیاد. توی نبرد حرومزاده ها هم که جان هیچ کاری نکرد فقط وایستاده بود نگاه میکرد. :winksmile: :winksmile: :winksmile:

    نقل قول

 • جان اصلا حقش نیست تو ۵ تا باشه دیگه تهش اینه جزو ۱۰ تا باشه بعد خیلی عجیب تر از اون اینه که کال دروگو نیست تو لیست!!!کال دروگو باید جزو ۳ تا باشه

    نقل قول

 • سعید:
  اگه بخواهیم بر اساس اون چیزی که تا حالا در سریال دیدیم قضاوت کنیم، جایگاه جان اسنو باید از جیمی لنیستر بالاتر باشه. جان حداقل توی دوتا نبرد واقعی و وحشتناک (هاردهوم و حرومزاده ها) کاملا شجاعت و دلاوری و قدرت شمشیربازی خودش رو نشون داد. درحالیکه جیمی لنیستر در مقابل راب استارک مثل سوسک له شد و تنها چیزی که ازش دیدیم خفه کردن پسرعموش توی قفس با زنجیر بود که مطمئنا اسم این کار رو نمیشه گذاشت شجاعت و دلاوری و شمشیربازی. (هر دو مثالی که زدم مال وقتی بود که دستش سالم بود، وگرنه بعد از بریدن دستش که دیگه کلا باید از لیست شمشیرزنان وستروش خارج بشه)
  اون دوستمون هم که میگه جان اسنو در برابر وایت واکر فقط شمشیرش رو تکون داد، انگار یادش رفته چند دقیقه قبل از همون صحنه، همون وایت واکر چطوری اون ردیس تن ها رو با یک ضربه شمشیرش کشت. ضمنا به نظر میاد این دوستمون انگار نبرد کسل بلک رو کلا یادش رفته (یا به صورت خودجوش اصلا نمیخواد به روی خودش بیاره ). حتما جان توی نبرد کسل بلک هم هیچ کاری نکرد، فقط با یک ضربه چکش زد کله اون تن رو ترکوند که البته این عمل، در برابر عمل قهرمانانه از پشت خنجر زدن به پادشاه دیوانه توسط جیمی لنیستر بزرگ، چیزی به حساب نمیاد. توی نبرد حرومزاده ها هم که جان هیچ کاری نکرد فقط وایستاده بود نگاه میکرد.

  داداش اینی که میگی جیمی جلوی راب له شد اشتباس لشکر جیمی شکست خورد و یه نفر جلوی یه لشکر هیچ شانسی نداره و انتظار داری جیمی یه تنه لشکر راب رو شکس میداد؟؟ تو استراتژی جنگی قبول جیمی از راب شکست خورد ولی تو مبارزه تک به تک راب شانسی در برابرش نداشت و اگه یادت باشه بعد از نبرد وقتی جیمی رو اوردن پیش کتیلن استارک گفتن که قبل از گرفتنش چن نفرمون رو کشت و نزدیک بود به راب برسه که به سختی جلوشو گرفتیم. اینکه میگی جان تو نبرد هاردهوم و حرامزاده ها شجاعتشو نشان داد قبول ولی مثلا تو هاردهوم اِد رفیق جان هم بود و زنده موند و تو حرامزاده ها هم سر داووس بود و زنده موند چرا اسم اونا تو لیست نیست؟؟ یه چیزی رو باید قبول کنیم که تو نبرد حرامزاده ها جان واقعا شانس اورد و شاید هم خود سازنده ها اینطوری کردن ولی مثلا چن بار تیربارون شد ولی یه تیر هم بهش نخورد؟؟؟
  چرا اون یارو که تو مقر کرستر جان رو شکست داد تو لیست نیست؟
  تو نبرد هاردهوم رئیس تن ها شمشیر والریایی نداشت وگرنه شاید اونم شانسی در برابر وایته داشت.
  کشتن وایت کار سختی نیست و دیدیم که سم و میرا هم وایت کشتن پس چون جان تونست وایت بکشه دلیل نمیشه که از جیمی انیستر بهتر باشه.
  تو نبرد کسل بلک هم قطعا جان خیلی خوب مبارزه کرد ولی شما یه درصد در نظر بگیر اون چکشه تو دسترس جان نبود بعدش چی میشد؟؟
  واقعا تاسف خوردم که شما هنوز هم قضیه خنجر از پشت رو میگی مگه تو خود جیمی نبود که گفت اگه این کارو نمیکرد شاه دیوانه همه مردم پایتخت رو به همراه سپاه لنیستر ها به اتش میکشید؟؟
  تو سریال درسته که ما مبارزه ای از جیمی ندیدیم ولی بارها از بقیه شخصیت ها مث تیریون شنیدیم که جیمی یکی از بهترین جنگجوهای وستروسه اونوقت شما میگی جیمی جلوی راب له شد؟؟ یعنی تیریون رو قبول ندارین؟؟؟

    نقل قول

 • سعید:
  اگه بخواهیم بر اساس اون چیزی که تا حالا در سریال دیدیم قضاوت کنیم، جایگاه جان اسنو باید از جیمی لنیستر بالاتر باشه. جان حداقل توی دوتا نبرد واقعی و وحشتناک (هاردهوم و حرومزاده ها) کاملا شجاعت و دلاوری و قدرت شمشیربازی خودش رو نشون داد. درحالیکه جیمی لنیستر در مقابل راب استارک مثل سوسک له شد و تنها چیزی که ازش دیدیم خفه کردن پسرعموش توی قفس با زنجیر بود که مطمئنا اسم این کار رو نمیشه گذاشت شجاعت و دلاوری و شمشیربازی. (هر دو مثالی که زدم مال وقتی بود که دستش سالم بود، وگرنه بعد از بریدن دستش که دیگه کلا باید از لیست شمشیرزنان وستروش خارج بشه)
  اون دوستمون هم که میگه جان اسنو در برابر وایت واکر فقط شمشیرش رو تکون داد، انگار یادش رفته چند دقیقه قبل از همون صحنه، همون وایت واکر چطوری اون ردیس تن ها رو با یک ضربه شمشیرش کشت. ضمنا به نظر میاد این دوستمون انگار نبرد کسل بلک رو کلا یادش رفته (یا به صورت خودجوش اصلا نمیخواد به روی خودش بیاره ). حتما جان توی نبرد کسل بلک هم هیچ کاری نکرد، فقط با یک ضربه چکش زد کله اون تن رو ترکوند که البته این عمل، در برابر عمل قهرمانانه از پشت خنجر زدن به پادشاه دیوانه توسط جیمی لنیستر بزرگ، چیزی به حساب نمیاد. توی نبرد حرومزاده ها هم که جان هیچ کاری نکرد فقط وایستاده بود نگاه میکرد.

  بنظرم شما یه بار دیگه سریال رو با دقت بیشتری ببین درسته که جان مبارز خوبیه ولی به هیچ وجه حقش نیست تو لیست باشه

    نقل قول

 • mr.fr: بنظرم شما یه بار دیگه سریال رو با دقت بیشتری ببین درسته که جان مبارز خوبیه ولی به هیچ وجه حقش نیست تو لیست باشه

  به نظرم شما باید یک بار دیگه سریال رو با دقت ببینی.
  در نبرد حرامزاده ها رمزی بولتون به جان میگه: “مردم میگن شاید تو بزرگترین شمشیرزن تاریخ باشی.”
  دقت کن که رمزی بولتون خودش این حرف رو نمیزنه، بلکه از قول مردم داره این حرف رو میزنه. ولی تیریون لنیستر از قول خودش میگه جیمی یکی از بزرگترین جنگجوبانه وستروسه، و اگه سریال رو با دقت نگاه کرده باشی، به جز تیریون لنیستر هیچکس دیگه ایی این حرف رو نگفته پس کاملا مشخصه که این حرف یک تعریف برادرانه است.
  جالبه در مورد نبردهای جان یکجا میگی شانس آورد تیر بهش نخورد، یکجا میگی اگه اون چکش دم دستش نبود معلوم نبود که بتونه اون تن رو بکشه، یکجا هم که وایت واکر رو کشته ربطش میدی به فولاد والرین. حالا نبردهای جیمی لنیستر رو ببینیم:
  فصل اول اونقدر شجاعت نداره که به تنهایی بره سراغ ند استارک و با خودش پنجاه تا آدم ورمیداره میبره، تازه همونجا هم ند داره شکستش میده که یکی از افرادش از پشت نیزه توی پای ند فرو میکنه (کاملا مشخصه که اینجا ند جیمی رو داشت شکست میداد، اگه جیمی داشت پیروز میشد که دیگه دلیلی نداشت اون یارو با نیزه ند رو بزنه). کل شمشیربازی که از جیمی سالم دیدم توی این شش فصل، همین بود، اونوقت بعضی ها همین رو ملاک شجاعت و مهارت جیمی میدونن. خوبه که دوستان یکبار دیگه سریال رو با دقت ببینن.
  یک چیز جالب دیگه توی این سریال اینکه اول فصل ۴ تایوین لنیستر شمشیر والرین راب رو ذوب میکنه و ازش دوتا شمشیر دریاره. خود همین صحنه نشون میده که لنیسترها حتی نمیتونن یک شمشیر استارکی رو دستشون بگیرن چه برسه به اینکه بخوان باهاش شمشیر بازی کنن. داشتن شمشیر والرین افتخاری بود که نصیب هر شمشیربازی نمیشد و توی صحبتهای تایوین و جیمی (البته اگه با دقت سریال رو ببینیم) متوجه میشیم که انگار لنیسترها عقده داشتن شمشیر والریایی رو داشتند و وقتی شمشیر راب رو دزدیدند ازش دوتا شمشیر برای خودشون درست کردند. (البته نباید از کار خوب جیمی بگذریم که شمشیر رو به برین داد تا با اون شمشیر از سانسا محافظت کنه. یک نکته دیگه هم اینجا هست که تفاوت دوتا خاندان و دوجور طرز فکر رو نشون میده: ند بعد از کشتن سرآرتور دین، بلند میشه میره دورن و شمشیر معروف دین رو به خاندانش برمیگردونه، ولی تایوین لنیستر بعد از کشتن راب شمشیرش رو میدزده و باهاش دوتا شمشیر درست میکنه یکی برای جیمی و یکی برای جافری. (دیدیم جافری چه استفاده ایی از اون شمشیر کرد: تکه تکه کردن کتاب اهدائی تیریون و کشتن بعضی از کبوترهای توی کیک عروسی :D: :D: :D: )

  در مورد اون کسی هم که توی خونه کرستر با جان مبارزه کرد، بازم انگار شما سریال رو خوب ندیدی، اونجا داشتن توی یک جای تنگ و بسته مبارزه میکردند که اصلا مناسب مبارزه با شمشیر بلند نبود و بیشتر برای کسی مناسب بود که با خنجر و کارد خوب کار کنه. اتفاقا توی کتاب گفته میشه که همون یارو یکی از قاتلین معروف پایتخت بوده که هیچکس تو پایتخت توی مبارزه با کارد حریفش نمیشده.

  کلا از دیدگاه شما هر مبارزه ایی که جان اسنو برده یا با شانس بوده یا یک تبری، چکشی دم دستش بوده یا کارگردان خواسته که جان ببره. ولی برعکس هرجا که جیمی لنیستر مبارزه هاش رو برده (که البته من تو این ۶ فصل به جز اون مبارزه یک به پنجاه نفری که با ند داشت و اون مبارزه ایی که پسر عموش رو وقتی توی قفس استارکها اسیر بودند، با دستای خودش خفه کرد و اون مبارزه اش با برین که برین مثل … جیمی رو کوبید به زمین) مبارزه دیگه ازش ندیدم. (تازه اینها مال وقتی بود که سالم بود، اون مبارزاتی که با دست چلاقش کرد که دیگه اصلا بهتره حرفی ازش نزنیم)

    نقل قول

 • من از قبلش هم میدونستم سر ارتور دین بهترینه
  ای کاش نمیمرد و تو سریال بودش کلا داستان سریال عوض میشد چون ند استارک زنده نبود و…

    نقل قول

 • ن جان و نه جیمی حقشون نیست تو این لیست باشن وحتی ۵ یا چهارم باشن جای کال دروگو و ریگار خالیه
  درسته ریگار به دست رابرت کشته شد ولی اینم بدون که قبل از اینکه بمیره رابرت رو خیلی زخمی کرد

  سعید: به نظرم شما باید یک بار دیگه سریال رو با دقت ببینی.
  در نبرد حرامزاده ها رمزی بولتون به جان میگه: “مردم میگن شاید تو بزرگترین شمشیرزن تاریخ باشی.”
  دقت کن که رمزی بولتون خودش این حرف رو نمیزنه، بلکه از قول مردم داره این حرف رو میزنه. ولی تیریون لنیستر از قول خودش میگه جیمی یکی از بزرگترین جنگجوبانه وستروسه، و اگه سریال رو با دقت نگاه کرده باشی، به جز تیریون لنیستر هیچکس دیگه ایی این حرف رو نگفته پس کاملا مشخصه که این حرف یک تعریف برادرانه است.
  جالبه در مورد نبردهای جان یکجا میگی شانس آورد تیر بهش نخورد، یکجا میگی اگه اون چکش دم دستش نبود معلوم نبود که بتونه اون تن رو بکشه، یکجا هم که وایت واکر رو کشته ربطش میدی به فولاد والرین. حالا نبردهای جیمی لنیستر رو ببینیم:
  فصل اول اونقدر شجاعت نداره که به تنهایی بره سراغ ند استارک و با خودش پنجاه تا آدم ورمیداره میبره، تازه همونجا هم ند داره شکستش میده که یکی از افرادش از پشت نیزه توی پای ند فرو میکنه (کاملا مشخصه که اینجا ند جیمی رو داشت شکست میداد، اگه جیمی داشت پیروز میشد که دیگه دلیلی نداشت اون یارو با نیزه ند رو بزنه). کل شمشیربازی که از جیمی سالم دیدم توی این شش فصل، همین بود، اونوقت بعضی ها همین رو ملاک شجاعت و مهارت جیمی میدونن. خوبه که دوستان یکبار دیگه سریال رو با دقت ببینن.
  یک چیز جالب دیگه توی این سریال اینکه اول فصل ۴ تایوین لنیستر شمشیر والرین راب رو ذوب میکنه و ازش دوتا شمشیر دریاره. خود همین صحنه نشون میده که لنیسترها حتی نمیتونن یک شمشیر استارکی رو دستشون بگیرن چه برسه به اینکه بخوان باهاش شمشیر بازی کنن. داشتن شمشیر والرین افتخاری بود که نصیب هر شمشیربازی نمیشد و توی صحبتهای تایوین و جیمی (البته اگه با دقت سریال رو ببینیم) متوجه میشیم که انگار لنیسترها عقده داشتن شمشیر والریایی رو داشتند و وقتی شمشیر راب رو دزدیدند ازش دوتا شمشیر برای خودشون درست کردند. (البته نباید از کار خوب جیمی بگذریم که شمشیر رو به برین داد تا با اون شمشیر از سانسا محافظت کنه. یک نکته دیگه هم اینجا هست که تفاوت دوتا خاندان و دوجور طرز فکر رو نشون میده: ند بعد از کشتن سرآرتور دین، بلند میشه میره دورن و شمشیر معروف دین رو به خاندانش برمیگردونه، ولی تایوین لنیستر بعد از کشتن راب شمشیرش رو میدزده و باهاش دوتا شمشیر درست میکنه یکی برای جیمی و یکی برای جافری. (دیدیم جافری چه استفاده ایی از اون شمشیر کرد: تکه تکه کردن کتاب اهدائی تیریون و کشتن بعضی از کبوترهای توی کیک عروسی )

  در مورد اون کسی هم که توی خونه کرستر با جان مبارزه کرد، بازم انگار شما سریال رو خوب ندیدی، اونجا داشتن توی یک جای تنگ و بسته مبارزه میکردند که اصلا مناسب مبارزه با شمشیر بلند نبود و بیشتر برای کسی مناسب بود که با خنجر و کارد خوب کار کنه. اتفاقا توی کتاب گفته میشه که همون یارو یکی از قاتلین معروف پایتخت بوده که هیچکس تو پایتخت توی مبارزه با کارد حریفش نمیشده.

  کلا از دیدگاه شما هر مبارزه ایی که جان اسنو برده یا با شانس بوده یا یک تبری، چکشی دم دستش بوده یا کارگردان خواسته که جان ببره. ولی برعکس هرجا که جیمی لنیستر مبارزه هاش رو برده (که البته من تو این ۶ فصل به جز اون مبارزه یک به پنجاه نفری که با ند داشت و اون مبارزه ایی که پسر عموش رو وقتی توی قفس استارکها اسیر بودند، با دستای خودش خفه کرد و اون مبارزه اش با برین که برین مثل … جیمی رو کوبید به زمین) مبارزه دیگه ازش ندیدم. (تازه اینها مال وقتی بود که سالم بود، اون مبارزاتی که با دست چلاقش کرد که دیگه اصلا بهتره حرفی ازش نزنیم)

    نقل قول

 • نوید جان وقتی پست هارو از فلان سایت کپی میکنی منبعشون رو هم بزار

    نقل قول

 • خوب مقام اول و دوم که کاملا قابل پیشبینی بود دو مبارز پر افتخار ولی بقیه یه خورده الکیهالبته جان هنوز بچست نسبتا دو ساله داره میجنگه افتخار زیادی نداره

    نقل قول

 • Pouya y:
  نوید جان وقتی پست هارو از فلان سایت کپی میکنی منبعشون رو هم بزار

  مقالاتی که از سایتای خارجی ترجمه میشن، منبعشون گذاشته نمیشه

    نقل قول

 • سعید: به نظرم شما باید یک بار دیگه سریال رو با دقت ببینی.
  در نبرد حرامزاده ها رمزی بولتون به جان میگه: “مردم میگن شاید تو بزرگترین شمشیرزن تاریخ باشی.”
  دقت کن که رمزی بولتون خودش این حرف رو نمیزنه، بلکه از قول مردم داره این حرف رو میزنه. ولی تیریون لنیستر از قول خودش میگه جیمی یکی از بزرگترین جنگجوبانه وستروسه، و اگه سریال رو با دقت نگاه کرده باشی، به جز تیریون لنیستر هیچکس دیگه ایی این حرف رو نگفته پس کاملا مشخصه که این حرف یک تعریف برادرانه است.
  جالبه در مورد نبردهای جان یکجا میگی شانس آورد تیر بهش نخورد، یکجا میگی اگه اون چکش دم دستش نبود معلوم نبود که بتونه اون تن رو بکشه، یکجا هم که وایت واکر رو کشته ربطش میدی به فولاد والرین. حالا نبردهای جیمی لنیستر رو ببینیم:
  فصل اول اونقدر شجاعت نداره که به تنهایی بره سراغ ند استارک و با خودش پنجاه تا آدم ورمیداره میبره، تازه همونجا هم ند داره شکستش میده که یکی از افرادش از پشت نیزه توی پای ند فرو میکنه (کاملا مشخصه که اینجا ند جیمی رو داشت شکست میداد، اگه جیمی داشت پیروز میشد که دیگه دلیلی نداشت اون یارو با نیزه ند رو بزنه). کل شمشیربازی که از جیمی سالم دیدم توی این شش فصل، همین بود، اونوقت بعضی ها همین رو ملاک شجاعت و مهارت جیمی میدونن. خوبه که دوستان یکبار دیگه سریال رو با دقت ببینن.
  یک چیز جالب دیگه توی این سریال اینکه اول فصل ۴ تایوین لنیستر شمشیر والرین راب رو ذوب میکنه و ازش دوتا شمشیر دریاره. خود همین صحنه نشون میده که لنیسترها حتی نمیتونن یک شمشیر استارکی رو دستشون بگیرن چه برسه به اینکه بخوان باهاش شمشیر بازی کنن. داشتن شمشیر والرین افتخاری بود که نصیب هر شمشیربازی نمیشد و توی صحبتهای تایوین و جیمی (البته اگه با دقت سریال رو ببینیم) متوجه میشیم که انگار لنیسترها عقده داشتن شمشیر والریایی رو داشتند و وقتی شمشیر راب رو دزدیدند ازش دوتا شمشیر برای خودشون درست کردند. (البته نباید از کار خوب جیمی بگذریم که شمشیر رو به برین داد تا با اون شمشیر از سانسا محافظت کنه. یک نکته دیگه هم اینجا هست که تفاوت دوتا خاندان و دوجور طرز فکر رو نشون میده: ند بعد از کشتن سرآرتور دین، بلند میشه میره دورن و شمشیر معروف دین رو به خاندانش برمیگردونه، ولی تایوین لنیستر بعد از کشتن راب شمشیرش رو میدزده و باهاش دوتا شمشیر درست میکنه یکی برای جیمی و یکی برای جافری. (دیدیم جافری چه استفاده ایی از اون شمشیر کرد: تکه تکه کردن کتاب اهدائی تیریون و کشتن بعضی از کبوترهای توی کیک عروسی )

  در مورد اون کسی هم که توی خونه کرستر با جان مبارزه کرد، بازم انگار شما سریال رو خوب ندیدی، اونجا داشتن توی یک جای تنگ و بسته مبارزه میکردند که اصلا مناسب مبارزه با شمشیر بلند نبود و بیشتر برای کسی مناسب بود که با خنجر و کارد خوب کار کنه. اتفاقا توی کتاب گفته میشه که همون یارو یکی از قاتلین معروف پایتخت بوده که هیچکس تو پایتخت توی مبارزه با کارد حریفش نمیشده.

  کلا از دیدگاه شما هر مبارزه ایی که جان اسنو برده یا با شانس بوده یا یک تبری، چکشی دم دستش بوده یا کارگردان خواسته که جان ببره. ولی برعکس هرجا که جیمی لنیستر مبارزه هاش رو برده (که البته من تو این ۶ فصل به جز اون مبارزه یک به پنجاه نفری که با ند داشت و اون مبارزه ایی که پسر عموش رو وقتی توی قفس استارکها اسیر بودند، با دستای خودش خفه کرد و اون مبارزه اش با برین که برین مثل … جیمی رو کوبید به زمین) مبارزه دیگه ازش ندیدم. (تازه اینها مال وقتی بود که سالم بود، اون مبارزاتی که با دست چلاقش کرد که دیگه اصلا بهتره حرفی ازش نزنیم)

  اون قبل از جنگ حرامزاده ها بود که رمزی گفت مردم شمال اینو میگن و تا اونجایی سریال نشون داده شمال یه منطقه دور افتادس که مردمش با بقیه ۶ منطقه ارتباط خیلی کمی دارن و قطعا وقتی کسی پیدا بشه که بتونه یه وایتو بکشه میگن بهترین مبارزه و اگه بری تو دورن بپرسی بهترین مبارز کیه میگن اوبرین مارتل یا بری هایگاردن میگن سرلوراس و اگه بری استورمزلند بپرسی میگن رابرت پس اینکه مردم یه منطقه میگن بهترین مبارز از اون منطقس دلیل نمیشه ولی اگه شخصی مث سرارتور دین یا سرباریستان و یا جیمی باشی که تو کل وستروس معروف باشی اونوقت میشه گفت که از مبارزای برتری و البته قطعا اوبرین و رابرات و سرلوراس هم از مبارزای برترن و شکی درش نیس.
  راجبه اینکه میگی تیریون از روی برادری این حرفو زده کاملا در اشتباهی چون تیریون موقعی اینو گفت که جونش در خطر بود مثلا تو ویل و یا قبل از مبارزه با سر گرگور و اگه مطمئن نبود که جیمی پیروز میدانه چرا باید به عنوان مبارزش انتخابش میکرد در حالی که میمرد؟؟پس از مبارزه جیمی مطمئنه که این حرفو میزنه
  جان یکی از شخصیت های مورد علاقه منه و از جیمی بیشتر دوسش دارم کلی منطقی باش خب چرا از لین هزاران تیری که فرود اومد حتی یه تیر هم بهش نخورد؟؟ حالا اون تن که تو نبرد کسل بلک کشت قبول واقعا خوب مبارزه کرد ولی وایت رو دیگه چی بگم به شما؟؟؟؟؟؟ خدایی یعنی نفهمیدی که سلاح عادی رو وایت تاثیر نداره و حتما باید فولاد والریا و یا دراگون گلس باشه تا بشه وایت رو کشت و خب اگه لانگ کلو فولاد والریا نبود چی میشد؟؟ جان میتونست دست خالی یه وایت رو بکشه؟؟
  اینی که میگی جیمی با خودش ۵۰ تا ادم برد اگه دقت میکردی قبل از مبارزه تک به تک با ند به ادماش دستور داد که دخالت نکنن و وقتی که اون سربازه نیزه رو تو پای ند فرو برد جیمی حتی عصبانی شد و کتکش زد و بعدا تو فصل ۲ وقتی واسه اولین بار تایوین رو نشون داد که داشت گوزن پوست میکند به جیمی گفت ند چرا هنوز زندس و جیمی گفت که یکی از ادماش دخالت کرد و نشد که بکشتش.
  اینی که از جیمی مبارزه نشون نداد مقصر جیمی نیس بلکه سازنده هان که یه مبارزه واسش نساختن.
  اینکه میگی لنیستر ها شمشیر ند رو دزدیدن حرفی ندارم چون مقایسه خاندان ها میشه و این یه چیز سلیقه ای که هر کس یه خاندانو دوس داره ولی با این وجود بازم حرفت غیر منطقیه.
  خوب توی مقر کرستر چون جا تنگ بود دلیل میشه که شکست جان رو توجیه کنیم؟؟ مهم پیروزیه نه نبرد با شرافت.

    نقل قول

 • به نظر من سریال نمیتونه ملاک باشه … به دلیل اینکه سریال بیشتر به وجوه شخصیتی توجه کرده که این هم منطقیه ، شما توجه کنید که ایا همه بازیگران توانایی مبارزه های حرفه ای برای نشون دادن جنگاوری کاراکتر ها رو دارن … لوک رابرتز بازیگر نقش ارتور دین روزها برای همون سکانس کوتاه تمرین کرد … استفاده زیاد از بدلکار هم به کار لطمه میزنه … اما در کتاب به خوبی مشخص شده که جیمی یه جنگجوی افسانه ایه که جوانترین عضو گاردشاهی شده بوده … لوراس هم همینطور … فکر کنم نبود کال دروگو در لیست هم منطقی باشه چون دوتراکی ها شمشیرزن نبودن بلکه با اسب و با قدرت و وحشیگری حمله میکردن به قبایل و مردان و زتان بی سلاح برای غارت … در مبارزات تک به تکشون هم بسیار ضعیف بودن پس برنده شدن در اون مبارزات ملاک درستی نیست … نکته اخر اینکه جنگاوری و فرماندهی با شمشیرزنی فرق داره … در مجموع لیست نوشته شده مطمینا موافق و مخالف داره ولی نقطه مثبتش انتخاب ارتور دین بود که خدا رو شکر همه موافقن … دوستان میتونن لیست هاشون رو بر مبنای کتاب و سریال ارایه کنن یا در کانال و اینستاگرام ما بفرستن تا بتونیم لیست های بهتری بدیم

    نقل قول

 • mr.fr: اون قبل از جنگ حرامزاده ها بود که رمزی گفت مردم شمال اینو میگن و تا اونجایی سریال نشون داده شمال یه منطقه دور افتادس که مردمش با بقیه ۶ منطقه ارتباط خیلی کمی دارن و قطعا وقتی کسی پیدا بشه که بتونه یه وایتو بکشه میگن بهترین مبارزه و اگه بری تو دورن بپرسی بهترین مبارز کیه میگن اوبرین مارتل یا بری هایگاردن میگن سرلوراس و اگه بری استورمزلند بپرسی میگن رابرت پس اینکه مردم یه منطقه میگن بهترین مبارز از اون منطقس دلیل نمیشه ولی اگه شخصی مث سرارتور دین یا سرباریستان و یا جیمی باشی که تو کل وستروس معروف باشی اونوقت میشه گفت که از مبارزای برتری و البته قطعا اوبرین و رابرات و سرلوراس هم از مبارزای برترن و شکی درش نیس.
  راجبه اینکه میگی تیریون از روی برادری این حرفو زده کاملا در اشتباهی چون تیریون موقعی اینو گفت که جونش در خطر بود مثلا تو ویل و یا قبل از مبارزه با سر گرگور و اگه مطمئن نبود که جیمی پیروز میدانه چرا باید به عنوان مبارزش انتخابش میکرد در حالی که میمرد؟؟پس از مبارزه جیمی مطمئنه که این حرفو میزنه
  جان یکی از شخصیت های مورد علاقه منه و از جیمی بیشتر دوسش دارم کلی منطقی باش خب چرا از لین هزاران تیری که فرود اومد حتی یه تیر هم بهش نخورد؟؟ حالا اون تن که تو نبرد کسل بلک کشت قبول واقعا خوب مبارزه کرد ولی وایت رو دیگه چی بگم به شما؟؟؟؟؟؟ خدایی یعنی نفهمیدی که سلاح عادی رو وایت تاثیر نداره و حتما باید فولاد والریا و یا دراگون گلس باشه تا بشه وایت رو کشت و خب اگه لانگ کلو فولاد والریا نبود چی میشد؟؟ جان میتونست دست خالی یه وایت رو بکشه؟؟
  اینی که میگی جیمی با خودش ۵۰ تا ادم برد اگه دقت میکردی قبل از مبارزه تک به تک با ند به ادماش دستور داد که دخالت نکنن و وقتی که اون سربازه نیزه رو تو پای ند فرو برد جیمی حتی عصبانی شد و کتکش زد و بعدا تو فصل ۲ وقتی واسه اولین بار تایوین رو نشون داد که داشت گوزن پوست میکند به جیمی گفت ند چراهنوز زندس و جیمی گفت که یکی از ادماش دخالت کرد و نشد که بکشتش.
  اینی که از جیمی مبارزه نشون نداد مقصر جیمی نیس بلکه سازنده هان که یه مبارزه واسش نساختن.
  اینکه میگی لنیستر ها شمشیر ند رو دزدیدن حرفی ندارم چون مقایسه خاندان ها میشه و این یه چیز سلیقه ای که هر کس یه خاندانو دوس داره ولی با این وجود بازم حرفت غیر منطقیه.
  خوب توی مقر کرستر چون جا تنگ بود دلیل میشه که شکست جان رو توجیه کنیم؟؟ مهم پیروزیه نه نبرد با شرافت.

  من واقعا موندم توی این منطق و استدلال شما

  اگه ملاک صحنه های سریال باشه که توی سریال چندجا دیدیم جان حریفهاش رو شکست داده (حتی توی همون خونه کرستر هم به قول خودت اگه مهم پیروزی باشه نه نبرد با شرافت، خوب اونیکه در نهایت پیروز شد و زنده از خونه بیرون اومد جان بود). درحالیکه توی کل قسمت های سریال هیچ نبرد درست و حسابی از شاه کش ندیدیم. یا از راب شکست خورده و توی قفسی انداختنش و اونجا غرق در عن و گه و کثافت خودش بوده و نهایت دلاوری که به خرج داده این بوده که پسرعموی بدبختش رو ناجوانمردانه خفه کرده. یا در هنگام انتقالش به پایتخت اومده زرنگ بازی دربیاره و از دست برین فرار کنه که بازم برین همچین گرفته زده اش که توی لجن و کثافت غرق شده.
  (این رو توی پرانتز میگم زیاد به موضوع این مقاله ربط نداره: اصلا انگار ناف این لنیستره ها رو با لجن و کثافت بریدن، باباشون که توی کثافت خودش مرد، جیمی هم از فصل های اول سریال که فرار کرد تا فصل های اخر که به پایتخت برگشت، هروقت اومده بجنگه افتاده توی لجن و کثافت. سرسی هم که توی اون راهپیمایی شرم اونجوری انواع و اقسام کثافتها رو ریختن روش. از اونور استارکها رو ببینید، حتی ند بزرگ وقتی توی سیاه چال به زنجیر بسته شده بود بازم یک وقار و عظمت خاصی داشت)

  فرمودید:
  “اینکه میگی لنیستر ها شمشیر ند رو دزدیدن حرفی ندارم چون مقایسه خاندان ها میشه و این یه چیز سلیقه ای که هر کس یه خاندانو دوس داره ولی با این وجود بازم حرفت غیر منطقیه”
  متوجه نشدم، اگه حرفی نداری دیگه چرا در ادامه حرفات میگی حرف من غیرمنطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خوب دقیقا مشخص کن کجای حرفهام غیرمنطقیه؟ من گفتم “ند بعد از کشتن آرتور دین، بنا به سنت جوانمردی و شرافت (فکر میکنم یک رسمی تو وستروس بوده که شمشیر فرد کشته شده رو، اگه شمشیر معروفی بود، به خانواده اش برمیگردودند. دوستانی که در این مورد اطلاع بیشتر درند لطفا نظر بدن)، شمشیر دین رو برد و به خانواده اش تحویل داد (حتی با وجود اینکه این خطر وجود داشت که توسط خانواده دین کشته بشه)، اما تایوین لنیستر بزرگ !!!!!!! بعد از کشتن ناجوانمردانه راب، شمشیرش رو دزدید و باهاش دوتا شمشیر برای خاندان خودش درست کرد تا عقده چندصد ساله لنیسترها مبنی بر داشتن شمشیر والریایی رو رفع کنه. خوب میشه دقیقا بفرمائید این حرفهاش کجاش غیرمنطقیه؟؟؟
  واقعا یعنی اینقدر سخته برات که ببینی خاندان مورد علاقه ات چنین آدمهای رذلی هستند؟

    نقل قول

 • Pouya y:
  ن جان و نه جیمی حقشون نیست تو این لیست باشن وحتی ۵ یا چهارم باشن جای کال دروگو و ریگار خالیه
  درسته ریگار به دست رابرت کشته شد ولی اینم بدون که قبل از اینکه بمیره رابرت رو خیلی زخمی کرد

  اگه ملاک زخمی کردن رابرت باشه، چطوره اون گرازی که رابرت رو زخمی کرد و باعث مرگش شد رو هم توی لیست بذاریم.
  :D: :D: :D: :D:

    نقل قول

 • سعید: من واقعا موندم توی این منطق و استدلال شما

  اگه ملاک صحنه های سریال باشه که توی سریال چندجا دیدیمجان حریفهاش رو شکست داده (حتی توی همون خونه کرستر هم به قول خودت اگه مهم پیروزی باشه نه نبرد با شرافت، خوب اونیکه در نهایت پیروز شد و زنده از خونه بیرون اومد جان بود). درحالیکه توی کل قسمت های سریال هیچ نبرد درست و حسابی از شاه کش ندیدیم. یا از راب شکست خورده و توی قفسی انداختنش و اونجا غرق در عن و گه و کثافت خودش بوده و نهایت دلاوری که به خرج داده این بوده که پسرعموی بدبختش رو ناجوانمردانه خفه کرده. یا در هنگام انتقالش به پایتخت اومده زرنگ بازی دربیاره و از دست برین فرار کنه که بازم برین همچین گرفته زده اش که توی لجن و کثافت غرق شده.
  (این رو توی پرانتز میگم زیاد به موضوع این مقاله ربط نداره: اصلا انگار ناف این لنیستره ها رو با لجن و کثافت بریدن، باباشون که توی کثافت خودش مرد، جیمی هم از فصل های اول سریال که فرار کرد تا فصل های اخر که به پایتخت برگشت، هروقت اومده بجنگه افتاده توی لجن و کثافت. سرسی هم که توی اون راهپیمایی شرم اونجوری انواع و اقسام کثافتها رو ریختن روش. از اونور استارکها رو ببینید، حتی ند بزرگ وقتی توی سیاه چال به زنجیر بسته شده بود بازم یک وقار و عظمت خاصی داشت)

  فرمودید:
  “اینکه میگی لنیستر ها شمشیر ند رو دزدیدن حرفی ندارم چون مقایسه خاندان ها میشه و این یه چیز سلیقه ای که هر کس یه خاندانو دوس داره ولی با این وجود بازم حرفت غیر منطقیه”
  متوجه نشدم، اگه حرفی نداری دیگه چرا در ادامه حرفات میگی حرف من غیرمنطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خوب دقیقا مشخص کن کجای حرفهام غیرمنطقیه؟ من گفتم “ند بعد از کشتن آرتور دین، بنا به سنت جوانمردی و شرافت (فکر میکنم یک رسمی تو وستروس بوده که شمشیر فرد کشته شده رو، اگه شمشیر معروفی بود، به خانواده اش برمیگردودند. دوستانی که در این مورد اطلاع بیشتر درند لطفا نظر بدن)، شمشیر دین رو برد و به خانواده اش تحویل داد (حتی با وجود اینکه این خطر وجود داشت که توسط خانواده دین کشته بشه)، اما تایوین لنیستر بزرگ !!!!!!! بعد از کشتن ناجوانمردانه راب، شمشیرش رو دزدید و باهاش دوتا شمشیر برای خاندان خودش درست کرد تا عقده چندصد ساله لنیسترها مبنی بر داشتن شمشیر والریایی رو رفع کنه. خوب میشه دقیقا بفرمائید این حرفهاش کجاش غیرمنطقیه؟؟؟
  واقعا یعنی اینقدر سخته برات که ببینی خاندان مورد علاقه ات چنین آدمهای رذلی هستند؟

  اولا شما اگه درست سریال رو دیده بودی میدونستی که اون شمشیر که اسمش آیس بود هیچ ربطی به راب نداشت و واسه ند استارک بود که باهاش یاقی ها رو اعدام میکرد مث همون فراری از نایت واچ که تو قسمت ۱ اعدامش کرد و وقتی که ند به جنوب رفت آیس رو با خودش به جنوب برد و وسط مسیر تو ترایدنت بود که لیدی گرگ سانسا رو با آیس کشت و خود ند استارک هم تو فصل ۱ قسمت ۹ با آیس توسط سر ایلین پین کشته شد و از اون موقع آیس تو پایتخت بود حالا واسه من سواله شما چرا همش میگی شمشیر راب در حالی که شمشیر هزاران کیلومتر با راب فاصله داشت؟؟(واسه همینه که میگم یه بار دیگه سریالو ببین)
  دوما حرف غیر منطقیت اینه که میگی لنیستر ها نمیتونن آیس رو نگهدارن و باهاش مبارزه کنن که واقعا مسخرس چون اصن آیس شمشیر مبارزه نبود چون خیلی بزرگ بود و خود ند استارک هم با آیس مبارزه نمیکرد بلکه فقط واسه اعدام ازش استفاده میکرد.
  سوما نه لنیستر و نه استارک خاندان مورد علاقه من نیست و من فقط منطقی دارم چیزایی رو که از سریال فهمیدم میگم.
  بازم میگم جیمی تو استراتژی جنگی از راب شسکت خورد نه تو مبارزه تک به تک و بازم شما میگی راب جیمی رو له کرد؟؟موضوع مقاله برترین شمشیرزنای سریاله نه برترین فرمانده جنگی.
  قبول دارم ند واقعا وقار خودش رو حفظ کرد ولی جیمی هم هیچوقت غرورش رو نشکست و دیدیم که حتی موقعی که به قول شما تو کثافت بود هم کتلین استارک رو مسخره میکرد و غرورش رو حفظ کرد.
  درسته که جیمی تو کثافت خودش بود ولی ند هم همینجور بود و اگه یادت باشه وقتی واریس اومد پیشش دماغش رو از بوی بد جمع کرد.
  اگه بخوایم استراتژی جنگی رو در نظر بگیریم با توجه به کتاب خوندیم که این نقشه لرد تایوین بود که اون دختر رو سراغ راب فرستاد و باعث شد راب قولش به والدر فری رو بشکنه و شکست بخوره.
  درسته که خاندان لنیستر بیش از حد مغرورن و شرافت تو کارشون نیست ولی احمق نیستن(بجز جافری) و سیاست حالیشونه ولی خاندان استارک شرافت بیش از حد داشت که حتی به حماقت میرسید و ذره ای سیاست تو کارشون نبود. اگه راب با اون دختره ازدواج نمیکرد یا ند پیشنهاد رنلی رو تو فصل اول قبول میکرد بنظرت الان چی میشد؟؟
  اینکه میگی از برین شکست خورد فرض کن چند ماه غذای درست حسابی نخورده باشی و دست و پات غل و زنجیر باشه چه شانسی در برابر کسی داری که تونست سندور کلگین رو شکست بده؟؟اگه شرایط حداقل ذره ای برابر بود و دستای جیمی باز بود اونوقت یه چیزی میشد گفت.
  شما که اینقد از لنیستر ها متنفری چرا دلت واسه پسرعموی بدبختشون میسوزه؟جیمی هر کاری واسه عشقش میکرد حتی کشتن پسرعمویی که حتی اسمشو نمیدونست و یا پایین انداختن یه پسر ۷ ساله از بالای برج.
  جیمی فک کنم حدود ۱۵ سالش بود که به عضو گاردشاهی دراومد و درسته که عضویتش بازی سیاست بود ولی قطعا کسی که عضو گارد شاهی میشه مبارزه بلده و قبلا ادم کشته در حالی که خود جان تو فصل اول که حدود ۱۸ سالش بود به جیمی گفت که تا حالا مبارزه واقعی نداشته و کسی رو نکشته. حالا بنطرت کسی که قبل از ۱۵ سالگی مبارزه رو شروع کرده و ادم کشته و تو سن ۱۵ سالگی عضو گاردشاهی شده و الان حدود ۴۰ سالشه و ۲۵ سال تجربه داره قوی تره یا کسی که ۱۸ سالگی اولین مبارزه واقعی خودشو داشته و نهایتش ۱۰ سال تجربه داره؟؟ که قطعا از ۱۰ سال کمتره

    نقل قول

 • سعید: اگه ملاک زخمی کردن رابرت باشه، چطوره اون گرازی که رابرت رو زخمی کرد و باعث مرگش شد رو هم توی لیست بذاریم.

  دهنت سرویس

    نقل قول

 • mr.fr: آیس رو با خودش به جنوب برد و وسط مسیر تو ترایدنت بود که لیدی گرگ سانسا رو با آیس کشت

  حالا که فکر میکنم میبینم که لیدی رو با خنجرش کشت :D:

    نقل قول

 • واقعا مقایسه مسخره ای بود . یعنی نویسندش نمی فهمیده که هم اوبرین و هم کوه و سندور از لوراس قوی ترن ؟!! اگه اینجوریه لابد سرسی هم یکی از ۱۰ زن اخلاق مدار وستروسه ( ی چیزی در همین حده این لیستشون ) . ب خدا اگه وینترفل خودش می نوشت منصفانه تر و خیلی بهتر می شد در هر حال مثل همیشه تشکر از آقا نوید به خاطر ترجمه خوبشون .

    نقل قول

 • در مورد شمشیر ها توضیحی ک هست اینه که انواع مختلف شمشیر نسبت به اندازه کاربرد اسم خاصی دارن.مثلا شمشیر خاندان استارک یه شمشیر بلند محسوب میشه که از قضا تو جنگها وهم کار برد داره و فقط برا اعدام استفاده نمیشه و فرد استفاده کنند جهت ضربه زدن در فواصل بلند ازش استفاده میکنه.بدیهیه که فرد باید قدرت زیادی داشته باشه و فقط شرایط خاصی از جنگ ایجاب میکنه ک ازش استفاده بشه مثال بارزش هم شمشیریه که کوه حمل میکنه و اگه دقت کنین برا استفاده از شمشیر بلند باید از هر دودست کمک بگیرن.در رده بعدی شمشیر های میانی قرار دارن که بهشون شمشیر حرومزاده میگن مثال هم میشه شمشیر جان اسنو که چند جا هم گفته میشه که شمشیر حرامزاده برا حرامزاده.این شمشیر ها یهترین نوع شمشیر برا جنگ محسوب میشن و برا کاربرد دور برد با دو دست و برا فواصل نزدیک با یه دست بکار گرفته میشن.بعد او نا هم شمشیر های کوتاهو خنجر ارخ و…. میشه.
  در مورد خاندان لنیستر هم میشه گفت عقده اونا به شمشیر والریایی به این دلیله که تو وستروس تنها خاندان قدرتمندین که از این سلاح باستانی محرومند.دلیلشم گم شدن شمشیر والریایی این خاندان طی ی ماجراجویی در والریای قدیم هستش.

    نقل قول

 • mr.fr: mr.fr
  ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ در ۲۲:۵۹
  mr.fr: آیس رو با خودش به جنوب برد و وسط مسیر تو ترایدنت بود که لیدی گرگ سانسا رو با آیس کشت
  حالا که فکر میکنم میبینم که لیدی رو با خنجرش کشت

  پس لازم شد خودتم یک بار دیگه با دقت تمام سریال رو از اول ببینی. :D: :D: :D: :D:

  اصلا توی این شش روز باقی مونده تا شروع فصل جدید، همه بشینیم یک بار دیگه سریال رو با دقت ببینیم.

  کافی روزی ۱۰ ساعت وقت بذاری و هر روز یک فصل رو ببینیم.

    نقل قول

 • کواث:
  در مورد شمشیر ها توضیحی ک هست اینه که انواع مختلف شمشیر نسبت به اندازه کاربرداسم خاصی دارن.مثلا شمشیر خاندان استارکیه شمشیر بلند محسوب میشه که از قضا تو جنگها وهم کار برد داره و فقط برا اعدام استفاده نمیشه و فرد استفاده کنند جهت ضربه زدن در فواصل بلند ازش استفاده میکنه.بدیهیه که فرد باید قدرت زیادی داشته باشه و فقط شرایط خاصی از جنگ ایجاب میکنه ک ازش استفاده بشه مثال بارزش هم شمشیریه که کوه حمل میکنه و اگه دقت کنین برا استفاده از شمشیر بلند باید از هر دودست کمک بگیرن.در رده بعدی شمشیر های میانی قرار دارن که بهشون شمشیر حرومزاده میگن مثال هم میشه شمشیر جان اسنو که چند جا هم گفته میشه که شمشیر حرامزاده برا حرامزاده.این شمشیر ها یهترین نوع شمشیر برا جنگ محسوب میشن و برا کاربرد دور برد با دو دست و برا فواصل نزدیک با یه دست بکار گرفته میشن.بعد او نا هم شمشیر های کوتاهو خنجر ارخ و…. میشه.
  در مورد خاندان لنیستر هم میشه گفت عقده اونا به شمشیر والریایی به این دلیله که تو وستروس تنها خاندان قدرتمندین که از این سلاح باستانی محرومند.دلیلشم گم شدن شمشیر والریایی این خاندان طی ی ماجراجویی در والریای قدیم هستش.

  شمشیری که جان از فرمانده مورمونت گرفت توی کدوم رده است؟
  فکر کنم جزو شمشیرهای بلند باشه.

    نقل قول

 • دوستان یک چیز دیگه رو هم در نظر داشته باشیم.

  با توجه به تریلرهایی که تا حالا از فصل ۷ اومده، به احتمال زیاد توی فصل ۷ (وهمچنین فصل ۸)، تعداد زیادی مبارزه های تن به تن با شمشیر رو خواهیم دید. مطمئنا این مبارزه های جدید و پیروزی ها و شکست ها، میتونه این رده بندی رو کلا عوض کنه. توی تریلرها دیدیم که جان چندتا مبارزه تن به تن جانانه داره، همچنین جیمی هم یک حرکت خفن داره که تک و تنها و فقط با یک نیزه و سوار بر اسب داره به دل لشکریان کفر میزنه.
  البته هرچقدر هم مبارزه جدید داشته باشیم، مطمئنا همه مون این رو قبول داریم که سر آرتور دین جاش توی رتبه اول محفوظه و با نفرات دوم به پائین خیلی فاصله داره. لامصب توی اون مبارزه اش با ند و هاولند رید مهارتش رو کاملا نشون داد. به قول جیمی: “سر آرتور دین میتونست در حالیکه با یک دستش آلتش رو گرفته و میشاشه، همزمان با دست دیگه اش شمشیر دستش بگیره و با چند نفر مبارزه کنه و شکستشون بده.”

    نقل قول

 • سعید: اگه ملاک زخمی کردن رابرت باشه، چطوره اون گرازی که رابرت رو زخمی کرد و باعث مرگش شد رو هم توی لیست بذاریم.

  نه دوست عزیز من هرگز ملاک گذاشتن توی لیست رو زخمی شدن نگفتم .گفتم که ریگار هم مبارز خوبی بود و هم توی تورنمنت ها حتی سر باریستان و سر ارتور دین رو شکست داده بود و رابرت رو تا مرز مردن برد و تا اینکه رابرت بنابه دلایلی شاید شانسش یا اینکه ریگار حواسش پرت بشه یانه از رابرت شکست خورد و میتونست توی این لیست باشه

    نقل قول

 • نوید لنیستر من hesam.0.1 اشتباهى از کسترلى راک خارج شدم الام میخوام برگردم لینکى که تو کانال دادین کار نمیکنه :head: :shook:

    نقل قول

 • Pouya y: نه دوست عزیز من هرگز ملاک گذاشتن توی لیست رو زخمی شدن نگفتم .گفتم که ریگار هم مبارز خوبی بود و هم توی تورنمنت ها حتی سر باریستان و سر ارتور دین رو شکست داده بود و رابرت رو تا مرز مردن برد و تا اینکه رابرت بنابه دلایلی شاید شانسش یا اینکه ریگار حواسش پرت بشه یانه از رابرت شکست خورد و میتونست توی این لیست باشه

  میدونم.

  اون رو فقط برای شوخی گفتم.

  :winksmile: :winksmile: :winksmile:

    نقل قول

 • سعید: شمشیری که جان از فرمانده مورمونت گرفت توی کدوم رده است؟
  فکر کنم جزو شمشیرهای بلند باشه.

  شمشیر حرومزادس ک با اسم جان هم هماهنگه.

    نقل قول

 • کواث: شمشیر حرومزادس ک با اسم جان هم هماهنگه.

  فکر کنم اسم شمشیر “لانگ گلو” باشه که نمیدونم دقیقا معنیش چیه.
  سه تا صحنه گردن زدن توسط ند و راب و جان داریم:
  فصل اول قسمت اول دقیقه سیزدهم که ند گردن اون نگهبان شب فراری رو میزنه.
  فصل سوم قسمت پنجم دقیقه بیست و ششم که راب گردن کارستارک رو میزنه.
  فصل پنجم قسمت سوم دقیقه چهلم که جان گردن اون عوضیه که یک زمانی فرمانده نگهبانان پایتخت بود رو میزنه.
  توی این سه تا صحنه اگه به اندازه شمشیرها دقت کنید، ند وقتی که نوک شمشیرش رو گذاشته زمین و داره حکم اعدام رو میخونه، انتهای دسته شمشیر نزدیک زیر چونه اش و کمی بالاتر از قفسه سینه اشه. ولی راب و جان وقتی دارن حکم رو میخونن، نوک شمشیر روی زمینه و انتهای دسته شمشیر یخوره از کمرشون بالاتره. با توجه به اینکه جان و راب تقریبا همقد هستن، به نظر شمشیرهاشون یک اندازه است. ولی شمشیر ند واقعا شمشیر خفن و بزرگی بود. خدا لعنت کنه اون کسی که این شمشیر زیبا رو ذوب کرد و از بین برد. (دست مارتین درد نکنه که کاری کرد اونجوری تو کثافتهای خودش و به دست پسر خودش بمیره. :D: :D: :D: :D: :D: )

    نقل قول

 • توی فصل ۶ قسمت ۳ اونجاییکه ند با آرتور دین مبارزه میکنه، یک شمشیر معمولی دستشه که اندازه اش تقریبا برابر با شمشیر بقیه است.
  پس احتمالا از آیس (و کلا شمشیرهای بلند) فقط برای مراسم های گردن زنی استفاده میکردند.

    نقل قول

 • حسام:
  نوید لنیستر من hesam.0.1 اشتباهى از کسترلى راک خارج شدم الام میخوام برگردم لینکى که تو کانال دادین کار نمیکنه

  کمک

    نقل قول

 • سعید: پس لازم شد خودتم یک بار دیگه با دقت تمام سریال رو از اول ببینی.

  اصلا توی این شش روز باقی مونده تا شروع فصل جدید، همه بشینیم یک بار دیگه سریال رو با دقت ببینیم.

  کافی روزی ۱۰ ساعت وقت بذاری و هر روز یک فصل رو ببینیم.

  دقیقا خودمم تو فکر بودم و دیروز شروع کردم از فصل ۱ دوباره دارم میبینم :D:

    نقل قول

 • من که قسمت ۶ فصل ۴ رسیدم یه هفتست شروع کردم.و البته اینکه ند تو مبارزه با جیمی هم شمشیر دیگه ای داشت و معمولی

    نقل قول

 • خود مارتین تویه مصاحبه ازش میپرسن که اگر در وضیعیت مبارزه باعدالت قرار بگیری چه کسی روبعنوان جنگجوی خودت انتخاب میکنی مارتین میگه اول آرتور دین اگر زنده بود دوم جیمی لنیستر اگر دوست داشت سوم برین تارث این خودش نشون میده کیا از همه بهترن قطعا مارتین بهترینا روانتخاب میکنه پس اینان دیگه رابرتو ریگارو اینا الکین

    نقل قول

 • OMID REZA:
  خود مارتین تویه مصاحبه ازش میپرسن که اگر در وضیعیت مبارزه باعدالت قرار بگیری چه کسی روبعنوان جنگجوی خودت انتخاب میکنی مارتین میگه اول آرتور دین اگر زنده بود دوم جیمی لنیستر اگر دوست داشت سوم برین تارث این خودش نشون میده کیا از همه بهترن قطعا مارتین بهترینا روانتخاب میکنه پس اینان دیگه رابرتو ریگارو اینا الکین

  البته این نظر شخصیه مارتینه، فقط گفته “دوست دارم برای مبارزه عدالت، اینها رو انتخاب کنم.” نگفته که اینها بهترین هستند.
  اگه مارتین هم توی موقعیتی مثل تیریون قرارگرفت و به مرگ محکوم شد، یوقت دیدی جنگجوی انتخابیش شکست خورد و مارتین مثل تیریون خوش شانس نبود و سرش رو از دست داد. :D: :D: :D:
  ضمن اینکه این مقاله درباره سریاله، پس اگه قرار بود نظر کسی برامون ملاک باشه، باید نظر بنیاف و وایس رو به عنوان نویسندگان فیلمنامه بدونیم.

    نقل قول

 • سعید: البته این نظر شخصیه مارتینه، فقط گفته “دوست دارم برای مبارزه عدالت، اینها رو انتخاب کنم.” نگفته که اینها بهترین هستند.
  اگه مارتین هم توی موقعیتی مثل تیریون قرارگرفت و به مرگ محکوم شد، یوقت دیدی جنگجوی انتخابیش شکست خورد و مارتین مثل تیریون خوش شانس نبود و سرش رو از دست داد.
  ضمن اینکه این مقاله درباره سریاله، پس اگه قرار بود نظر کسی برامون ملاک باشه، باید نظر بنیاف و وایس رو به عنوان نویسندگان فیلمنامه بدونیم.

  نظر شخصی ملاک نیست مارتین میگه اگه درمبارزه با عدالت قرار بگیرم پس قطعا بخاطر دوست داشتن انتخاب نمیکنه براساس جنگیدن انتخاب میکنه ودرضمن مارتین خودش این دنیا رو ساخته پس میدونه کی ازهمه بهتره دررابطه با مهارت ریگار ورابرت اینا جنگجو نبودن فقط نبرد ها رورهبری میکردن ودر کارناوال ها در مبارزه با نیزه نمایشی برتر بودن اما در جنگ واقعی ونبرد مهارت چندانی نداشتن تنها کسانی که از خاندان تارگرین سلطنت جنگ جو بوده فقط دیمون بلک فایر وبرادران ایگوز وبرندون ریورز بوده ازبین لرد ها هم ند استارک جنگجوی واقعی بودن

    نقل قول

 • در اینکه جیمی شمشیر زن بزرگی شکی نیست در فیلم جنگهای بزرگی نکرده ولی از داستان مشخص می شه شمشیر زن بزرگیه این مقام حقش
  جان درست که این مقام براش زیاد ولی سنش از تمام این شمشیر زنان کمتر یه طورایی بچس هنوز ولی روز به روز با گذشت زمان و کسب تجربه داره پخته تر و بهتر می شه و مطمنا از ارتور هم سر تر خواهد شد

    نقل قول

 • OMID REZA: نظر شخصی ملاک نیست مارتین میگه اگه درمبارزه با عدالت قرار بگیرم پس قطعا بخاطر دوست داشتن انتخاب نمیکنه براساس جنگیدن انتخاب میکنه ودرضمن مارتین خودش این دنیا رو ساخته پس میدونه کی ازهمه بهتره دررابطه با مهارت ریگار ورابرت اینا جنگجو نبودنفقط نبرد ها رورهبری میکردن ودر کارناوال ها در مبارزه با نیزه نمایشی برتر بودن اما در جنگ واقعی ونبرد مهارت چندانی نداشتن تنها کسانی که از خاندان تارگرین سلطنت جنگ جو بوده فقط دیمون بلک فایروبرادران ایگوز وبرندون ریورز بوده ازبین لرد ها هم ند استارک جنگجوی واقعی بودن

  دوست عزیز انگار شما هنوز مارتین و دنیایی که ساخته رو نمیشناسی.
  تا حالا چند بار مارتین توی این دنیاش بهمون رودست زده و کسانیکه فکر میکردیم شخصیت اصلی داستان هستند و چنان مهارتی دارند که به راحتی شکست نمیخورند و تا پایان داستان زنده اند رو به راحتی آب خوردن کشته؟
  خیلی به مصاحبه ها و اسپویلها و … اعتماد نکن. چند روز پیش کیت هرینگتون توی یک برنامه تلویزیونی میگفت برای اینکه داستان لو نره و اسپویلرها رو گمراه کنن، نزدیک به ۱۵ ساعت فیلمبرداری الکی انجام دادن و پخش کردن. خوب وقتی اینها برای لو ندادن داستان حاضرن اینهمه هزینه کنن، نمیتونن یک مصاحبه کنن و الکی از دو سه نفر تعریف کنن؟
  فرض کنیم مارتین تصمیم گرفته باشه که توی جلد ششم یا هفتم کتابش (یا فصل هفتم و هشتم سریال) یک مبارزه سرنوشت ساز (که کل داستان کتاب-سریال بستگی به این مبارزه داره) بین جان اسنو و جیمی لنیستر اتفاق بیافته. با توجه به شناختی که از مارتین داریم، مطمئنا مارتین میاد توی مصاحبه هاش میگه مثلا جیمی بهترین شمشیرزن وستروسه و حتی توی تقسیم بندی بهترین شمشیرزنان اسمی از جان نمیاره، حالا وقتی که توی کتاب (یا سریال) به صحنه این مبارزه برسیم، با توجه به ذهنیتی که مارتین برای خواننده های ساده اش ایجاد کرده، ذهن شون رو به این طرف میبره که جیمی برنده است ولی اتفاقی که توی کتاب یا سریال میافته، برعکس تصور خواننده ها و بیننده هاست.
  اینجور چیزهاست که دنیای نغمه رو غیرقابل پیش بینی کرده.

    نقل قول

 • OMID REZA:
  خود مارتین تویه مصاحبه ازش میپرسن که اگر در وضیعیت مبارزه باعدالت قرار بگیری چه کسی روبعنوان جنگجوی خودت انتخاب میکنی مارتین میگه اول آرتور دین اگر زنده بود دوم جیمی لنیستر اگر دوست داشت سوم برین تارث این خودش نشون میده کیا از همه بهترن قطعا مارتین بهترینا روانتخاب میکنه پس اینان دیگه رابرتو ریگارو اینا الکین

  رابرت حقشه . پاى اونو وسط نکش
  :stop: :stop: :bl:

    نقل قول

 • راحت نیست قضاوت کردن.. میشه گفت بر اساس سریال سر آرتور داین از ند استارک قوی تر بوده و به احتمال زیاد خیلی هم قوی تر بوده. ولی خیلی از مقایسه های دیگه کاملا قطعی و مشخص نیست. هیچ‌کس نمیتونه بگه کال دروگو قوی تره یا کوه.. یا اوبرین قوی تره یا جیمی در صورتی که دستش سالم بود.. حتی به نظر من نمیشه گفت اوبرین قوی تر بوده یا کوه.. همونطور که بعضیا نوشتن نمیشه گفت رابرت از ریگار قوی تر بوده.. در مورد سر آرتور داین از این بابت اطمینان داریم چون کلاغ سه چشم و همینطور خدای خدایان نغمه یعنی مارتین اونو قوی تر شمردن.. برای رتبه های دو به بعد اصلا نمیشه قضاوت کرد.. شاید اگه مثلا راب استارک الان زنده بود موقعیت هایی می دیدیم که می گفتیم بدون شک از سرآرتور داین هم قوی تره.. اتفاقی که در مورد جان افتاده یا احتمالاً خواهد افتاد.. و شاید هم در مورد هیچ کس اتفاق نیافته.. در ضمن ما در سریال هیچ وقت صحنه های جنگ و مبارزه شورش علیه تارگرین رو ندیدیم.. شاید سر باریستن بعد از سر آرتور قوی ترین باشه.. هیچ کس هیچ چیزی نمیدونه..

    نقل قول

 • در مورد جیمی لنیستر هم که دیگه بعد از چلاق شدن دستش باید کلا از لیست شمشیرزنهای وستروس گذاشتش کنار.
  تنها کاری که جیمی الان میتونه بکنه اینه که قبل از هر نبردی بره بالای منبر و به سربازان لنیستری بگه:
  “من دست ناقصی دارم که آن را هم در راه خدمت به سرسی و خدمت به شما مردم شریف کینگزلند و در راه خدای هفت میدهم”
  اینجوری شاید بتونه یخورده لشگریانش رو تهیج کنه و بهشون انگیزه بده.
  :D: :D: :D: :D:

    نقل قول

 • سعید: دوست عزیز انگار شما هنوز مارتین و دنیایی که ساخته رو نمیشناسی.
  تا حالا چند بار مارتین توی این دنیاش بهمون رودست زده و کسانیکه فکر میکردیم شخصیت اصلی داستان هستند و چنان مهارتی دارند که به راحتی شکست نمیخورند و تا پایان داستان زنده اند رو به راحتی آب خوردن کشته؟
  خیلی به مصاحبه ها و اسپویلها و … اعتماد نکن. چند روز پیش کیت هرینگتون توی یک برنامه تلویزیونی میگفت برای اینکه داستان لو نره و اسپویلرها رو گمراه کنن، نزدیک به ۱۵ ساعت فیلمبرداری الکی انجام دادن و پخش کردن. خوب وقتی اینها برای لو ندادن داستان حاضرن اینهمه هزینه کنن، نمیتونن یک مصاحبه کنن و الکی از دو سه نفر تعریف کنن؟
  فرض کنیم مارتین تصمیم گرفته باشه که توی جلد ششم یا هفتم کتابش (یا فصل هفتم و هشتم سریال) یک مبارزه سرنوشت ساز (که کل داستان کتاب-سریال بستگی به این مبارزه داره) بین جان اسنو و جیمی لنیستر اتفاق بیافته. با توجه به شناختی که از مارتین داریم، مطمئنا مارتین میاد توی مصاحبه هاش میگه مثلا جیمی بهترین شمشیرزن وستروسه و حتی توی تقسیم بندی بهترین شمشیرزنان اسمی از جان نمیاره، حالا وقتی که توی کتاب (یا سریال) به صحنه این مبارزه برسیم، با توجه به ذهنیتی که مارتین برای خواننده های ساده اش ایجاد کرده، ذهن شون رو به این طرف میبره که جیمی برنده است ولیاتفاقی که توی کتاب یا سریال میافته، برعکس تصور خواننده ها و بیننده هاست.
  اینجور چیزهاست که دنیای نغمه رو غیرقابل پیش بینی کرده.

  والله دوست عزیز شما نشناختی مارتینو خب این درسته که ماروسوپرایز میکنه اما راجع چیزایی مثل هویت جان یا کشتن ند استارک وکسایی به قول شما که فکر میکردیم شخصیت اصلین همچین چیزی سوپرایز نیست خود مارتین هم به صراحت اعلام کرده آرتور دین اگر زنده بود جیمی لنیستراگر دوست داشت سوم برین خوب این خودش این منظورو میرسونه که این سه تا جنگ جو از همه جنگجوهایی که در داستان دیدیم مثل بران داریو جواره یا جان اسنو سگ شکاری بهترن

    نقل قول

 • سعید: دوست عزیز انگار شما هنوز مارتین و دنیایی که ساخته رو نمیشناسی.
  تا حالا چند بار مارتین توی این دنیاش بهمون رودست زده و کسانیکه فکر میکردیم شخصیت اصلی داستان هستند و چنان مهارتی دارند که به راحتی شکست نمیخورند و تا پایان داستان زنده اند رو به راحتی آب خوردن کشته؟
  خیلی به مصاحبه ها و اسپویلها و … اعتماد نکن. چند روز پیش کیت هرینگتون توی یک برنامه تلویزیونی میگفت برای اینکه داستان لو نره و اسپویلرها رو گمراه کنن، نزدیک به ۱۵ ساعت فیلمبرداری الکی انجام دادن و پخش کردن. خوب وقتی اینها برای لو ندادن داستان حاضرن اینهمه هزینه کنن، نمیتونن یک مصاحبه کنن و الکی از دو سه نفر تعریف کنن؟
  فرض کنیم مارتین تصمیم گرفته باشه که توی جلد ششم یا هفتم کتابش (یا فصل هفتم و هشتم سریال) یک مبارزه سرنوشت ساز (که کل داستان کتاب-سریال بستگی به این مبارزه داره) بین جان اسنو و جیمی لنیستر اتفاق بیافته. با توجه به شناختی که از مارتین داریم، مطمئنا مارتین میاد توی مصاحبه هاش میگه مثلا جیمی بهترین شمشیرزن وستروسه و حتی توی تقسیم بندی بهترین شمشیرزنان اسمی از جان نمیاره، حالا وقتی که توی کتاب (یا سریال) به صحنه این مبارزه برسیم، با توجه به ذهنیتی که مارتین برای خواننده های ساده اش ایجاد کرده، ذهن شون رو به این طرف میبره که جیمی برنده است ولیاتفاقی که توی کتاب یا سریال میافته، برعکس تصور خواننده ها و بیننده هاست.
  اینجور چیزهاست که دنیای نغمه رو غیرقابل پیش بینی کرده.

  والله دوست عزیز شما نشناختی مارتینو خب این درسته که ماروسوپرایز میکنه اما راجع چیزایی مثل هویت جان یا کشتن ند استارک وکسایی به قول شما که فکر میکردیم شخصیت اصلین همچین چیزی سوپرایز نیست خود مارتین هم به صراحت اعلام کرده آرتور دین اگر زنده بود جیمی لنیستراگر دوست داشت سوم برین خوب این خودش این منظورو میرسونه که این سه تا جنگ جو از همه جنگجوهایی که در داستان دیدیم مثل بران داریو جواره یا جان اسنو سگ شکاری بهترن

  Lost:
  راحت نیست قضاوت کردن.. میشه گفت بر اساس سریال سر آرتور داین از ند استارک قوی تر بوده و به احتمال زیاد خیلی هم قوی تر بوده. ولی خیلی از مقایسه های دیگه کاملا قطعی و مشخص نیست. هیچ‌کس نمیتونه بگه کال دروگو قوی تره یا کوه.. یا اوبرین قوی تره یا جیمی در صورتی که دستش سالم بود.. حتی به نظر من نمیشه گفت اوبرین قوی تر بوده یا کوه.. همونطور که بعضیا نوشتن نمیشه گفت رابرت از ریگار قوی تر بوده.. در مورد سر آرتور داین از این بابت اطمینان داریم چون کلاغ سه چشم و همینطور خدای خدایان نغمه یعنی مارتین اونو قوی تر شمردن..برای رتبه های دو به بعد اصلا نمیشه قضاوت کرد.. شاید اگه مثلا راب استارک الان زنده بود موقعیت هایی می دیدیم که می گفتیم بدون شک از سرآرتور داین هم قوی تره.. اتفاقی که در مورد جان افتاده یا احتمالاً خواهد افتاد.. و شاید هم در مورد هیچ کس اتفاق نیافته.. در ضمن ما در سریال هیچ وقت صحنه های جنگ و مبارزه شورش علیه تارگرین رو ندیدیم.. شاید سر باریستن بعد از سر آرتور قوی ترین باشه.. هیچ کس هیچ چیزی نمیدونه..

  خوب قطعا شوالیه آرتوردین ازند بهتر بوده اما دلیل بر ضعیف بودن ند استارک نیست ندم بد با آرتور دین و دوشوالیه اطرافش نجنگید یا یک شوالیه درسریال کلا با هفت نفر رفت دونفر برگشتن درباره رابرت وریگار قبلا گقتم اینا جنگاور نبودن فقط فرمانده بودن که ها رو رهبری میکردن یا توی کارناولا مبارزه نیزه انجام میدادن شاید ند مثلا توی یک جنگ تن به تن با رابرت یا ریگار جفتشونو مغلوب کنه چون که ند جنگجوهه یه جنگ جوی دیگه هم هست که ممکنه از اینا قوی تر باشه وماهرم بوده به اسم برندون استارک برادر ند که اسمی ازش نیست خوب درباره جان اسنو اون جوونه توی داستان اون چهارده سالشه یه مبارزه هم با داشته توی سریال در کلبه کستر که شکست خورده البته اون موقع بچه هم بوده وهنوز کاملم رشد نکرده اما به مرور زمان قوی تر میشه شایدم یه روز جنگجویی بهتراز اینا بشه ورابم جنگجو نبوده اونم مثل ریگار ورابرت فرمانده بوده توی کتاب بارهاهم اشاره شده که جان شمشیر زن بهتریه تا راب اما درکل حرف شما منطقیه ودرسته

    نقل قول

 • عمو بنجى رو یادتون رفت تکاور ارشد یه تنه آنسوى دیوار با وایت ها میجنگه

    نقل قول

 • یه جور بحث میکنن انگار دارن راجب حقایق صحبت میکنن
  دوستان همش فیلمه حالا کی کیو کشت کی نتونس بکشه چه فرقی داره وقتی همش فیلمه؟
  ما سورنا داشتیم که با سن کمش تونست کراسوس فرمانده رومو شکست بده و لشکر ایرانو فرماندهی کنه
  اینا افتخاره نه اینکه حالا جیمی دست نداره الان با پاش میجنگه
  جان اسنو قدش کوتاس میپره بالا میزنه
  بریان از تارثم بی شوهری کشیده اعصاب نداره همرو میزنه
  :lol: :lol: :lol:

    نقل قول

 • mr.fr: اولا شما اگه درست سریال رو دیده بودی میدونستی که اون شمشیر که اسمش آیس بود هیچ ربطی به راب نداشت و واسه ند استارک بود که باهاش یاقی ها رو اعدام میکرد مث همون فراری از نایت واچ که تو قسمت ۱ اعدامش کرد و وقتی که ند به جنوب رفت آیس رو با خودش به جنوب برد و وسط مسیر تو ترایدنت بود که لیدی گرگ سانسا رو با آیس کشت و خود ند استارک هم تو فصل ۱ قسمت ۹ با آیس توسط سر ایلین پین کشته شد و از اون موقع آیس تو پایتخت بود حالا واسه من سواله شما چرا همش میگی شمشیر راب در حالی که شمشیر هزاران کیلومتر با راب فاصله داشت؟؟(واسه همینه که میگم یه بار دیگه سریالو ببین)
  دوما حرف غیر منطقیت اینه که میگی لنیستر ها نمیتونن آیس رو نگهدارن و باهاش مبارزه کنن که واقعا مسخرس چون اصن آیس شمشیر مبارزه نبود چون خیلی بزرگ بود و خود ند استارک هم با آیس مبارزه نمیکرد بلکه فقط واسه اعدام ازش استفاده میکرد.
  سوما نه لنیستر و نه استارک خاندان مورد علاقه من نیست و من فقط منطقی دارم چیزایی رو که از سریال فهمیدم میگم.
  بازم میگم جیمی تو استراتژی جنگی از راب شسکت خورد نه تو مبارزه تک به تک و بازم شما میگی راب جیمی رو له کرد؟؟موضوع مقاله برترین شمشیرزنای سریاله نه برترین فرمانده جنگی.
  قبول دارم ند واقعا وقار خودش رو حفظ کرد ولی جیمی هم هیچوقت غرورش رو نشکست و دیدیم که حتی موقعی که به قول شما تو کثافت بود هم کتلین استارک رو مسخره میکرد و غرورش رو حفظ کرد.
  درسته که جیمی تو کثافت خودش بود ولی ند هم همینجور بود و اگه یادت باشه وقتی واریس اومد پیشش دماغش رو از بوی بد جمع کرد.
  اگه بخوایم استراتژی جنگی رو در نظر بگیریم با توجه به کتاب خوندیم که این نقشه لرد تایوین بود که اون دختر رو سراغ راب فرستاد و باعث شد راب قولش به والدر فری رو بشکنه و شکست بخوره.
  درسته که خاندان لنیستر بیش از حد مغرورن و شرافت تو کارشون نیست ولی احمق نیستن(بجز جافری) و سیاست حالیشونه ولی خاندان استارک شرافت بیش از حد داشت که حتی به حماقت میرسید و ذره ای سیاست تو کارشون نبود. اگه راب با اون دختره ازدواج نمیکرد یا ند پیشنهاد رنلی رو تو فصل اول قبول میکرد بنظرت الان چی میشد؟؟
  اینکه میگی از برین شکست خورد فرض کن چند ماه غذای درست حسابی نخورده باشی و دست و پات غل و زنجیر باشه چه شانسی در برابر کسی داری که تونست سندور کلگین رو شکست بده؟؟اگه شرایط حداقل ذره ای برابر بود و دستای جیمی باز بود اونوقت یه چیزی میشد گفت.
  شما که اینقد از لنیستر ها متنفری چرا دلت واسه پسرعموی بدبختشون میسوزه؟جیمی هر کاری واسه عشقش میکرد حتی کشتن پسرعمویی که حتی اسمشو نمیدونست و یا پایین انداختن یه پسر ۷ ساله از بالای برج.
  جیمی فک کنم حدود ۱۵ سالش بود که به عضو گاردشاهی دراومد و درسته که عضویتش بازی سیاست بود ولی قطعا کسی که عضو گارد شاهی میشه مبارزه بلده و قبلا ادم کشته در حالی که خود جان تو فصل اول که حدود ۱۸ سالش بود به جیمی گفت که تا حالا مبارزه واقعی نداشته و کسی رو نکشته. حالا بنطرت کسی که قبل از ۱۵ سالگی مبارزه رو شروع کرده و ادم کشته و تو سن ۱۵ سالگی عضو گاردشاهی شده و الان حدود ۴۰ سالشه و ۲۵ سال تجربه داره قوی تره یا کسی که ۱۸ سالگی اولین مبارزه واقعی خودشو داشته و نهایتش ۱۰ سال تجربه داره؟؟ که قطعا از ۱۰ سال کمتره

  جان توی فصل اول ۱۴ یا ۱۵ ساله بود نه ۱۸ . دقیقا همسن راب

    نقل قول

 • ریگار رو یادتون رفت…
  طبق گفته سر باریستن سلمی سر ارتور دین رو شکست داد.

    نقل قول

 • جدا چرا ند استارک در لیست نیست.اگر مبارزه ای زیادی در سریال ازش ندیدیم .از خیلی‌ها در این لیست مبارزه ای ندیدیم.ند به هر طریقی که بود سر ارتور دین رو کشت و در جنگ مهم پیروزی هستش وگرنه مردن اسان هستش .حق ند ادارد استارک ضایع شده در لیست :head: :fight:

    نقل قول

 • سانسا :):
  ریگار رو یادتون رفت…
  طبق گفته سر باریستن سلمی سر ارتور دین رو شکست داد.

  ریگار سر آرتور رو تو نبرد نیزه با اسب شکست داد …
  مثل شوالیه گل ها که کوه رو شکست داد اما دلیلی بر برتر بودن در کار با شمشیر نداره

    نقل قول

 • سعید:
  اگه بخواهیم بر اساس اون چیزی که تا حالا در سریال دیدیم قضاوت کنیم، جایگاه جان اسنو باید از جیمی لنیستر بالاتر باشه. جان حداقل توی دوتا نبرد واقعی و وحشتناک (هاردهوم و حرومزاده ها) کاملا شجاعت و دلاوری و قدرت شمشیربازی خودش رو نشون داد. درحالیکه جیمی لنیستر در مقابل راب استارک مثل سوسک له شد و تنها چیزی که ازش دیدیم خفه کردن پسرعموش توی قفس با زنجیر بود که مطمئنا اسم این کار رو نمیشه گذاشت شجاعت و دلاوری و شمشیربازی. (هر دو مثالی که زدم مال وقتی بود که دستش سالم بود، وگرنه بعد از بریدن دستش که دیگه کلا باید از لیست شمشیرزنان وستروش خارج بشه)
  اون دوستمون هم که میگه جان اسنو در برابر وایت واکر فقط شمشیرش رو تکون داد، انگار یادش رفته چند دقیقه قبل از همون صحنه، همون وایت واکر چطوری اون ردیس تن ها رو با یک ضربه شمشیرش کشت. ضمنا به نظر میاد این دوستمون انگار نبرد کسل بلک رو کلا یادش رفته (یا به صورت خودجوش اصلا نمیخواد به روی خودش بیاره). حتما جان توی نبرد کسل بلک هم هیچ کاری نکرد، فقط با یک ضربه چکش زد کله اون تن رو ترکوند که البته این عمل، در برابر عمل قهرمانانه از پشت خنجر زدن به پادشاه دیوانه توسط جیمی لنیستر بزرگ، چیزی به حساب نمیاد. توی نبرد حرومزاده ها هم که جان هیچ کاری نکرد فقط وایستاده بود نگاه میکرد.

  کاملا موافقم

    نقل قول

 • mr.fr:
  یعنی کال دروگو نباید تو این لیست باشه؟؟
  بنظر من حتی رتبه ۱ هم میتونست باشه واقعا برام سواله چرا تو لیست نیست؟؟

  وقتی درست به لیست ۱۵تایی نگاه کنید متوجه میشید که نه طبق سریال داده نه حتا کتاب
  اقاجای ترجمه های بیموردو بی فایده خودتون که دستی در دنیای نغمه دارید بنویسید
  مابیشتر قبولتون داریم حتا با وجود اینکه ترجمه هاتون دیر میاد
  وقتی نویسنده دختر خشگلهای مو فرفری مثه لوراس تایلر تویین لیست میزاره
  با وجود اینکه ترسو هایی مثه جیمی لنیستر که تو کتاب ازدست ادارد استارک فرار کرد وسریال بانامردی زخمیش کرد ۴م میزاره که توسریال از بریین هم شکست خورده
  تقریبا باید فاتحه لیستش و خوند
  رتبه اول ودوم روهم هفت اقلیم و انسوی دیوارو اسوس هم میدونن سلمی و دین هستن

  اخه چطوری

    نقل قول

 • sdg: وقتی درست به لیست ۱۵تایی نگاه کنید متوجه میشید که نه طبق سریال داده نه حتا کتاب
  اقاجای ترجمه های بیموردو بی فایده خودتون که دستی در دنیای نغمه دارید بنویسید
  مابیشتر قبولتون داریم حتا با وجود اینکه ترجمه هاتون دیر میاد
  وقتی نویسنده دختر خشگلهای مو فرفری مثه لوراس تایلر تویین لیست میزاره
  با وجود اینکه ترسو هایی مثه جیمی لنیستر که تو کتاب ازدست ادارد استارک فرار کرد وسریال بانامردی زخمیش کرد ۴م میزاره که توسریال از بریین هم شکست خورده
  تقریبا باید فاتحه لیستش و خوند
  رتبه اول ودوم روهم هفت اقلیم و انسوی دیوارو اسوس هم میدونن سلمی و دین هستن

  اخه چطوری

  احسنت. قسمت جیمی لنیستر یک دست افلیج رو خیلی خوب اومدی :yes: :yes: :yes:
  فقط کسانی که عاشق موهای بور و چشم و ابروی خوشگل لنیسترها هستند، از جیمی خوششون میاد، وگرنه اگه منصفانه قضاوت کنیم، ادارد استارک خیلی سرتر از جینی لنیستره.
  البته برای اینجور آدمها هرچقدر هم از شرافت و نجابت بگی، بازم تو گوششون فرونمیره و به قول شاعر “نرود میخ آهنی در سنگ”
  خوشم اومد که مارتین سرنوشت بزرگ این خاندان رو اونجوری مشخص کرد و آخرش توی گند و کثافت خودش و با تیر پسر خودش کشته شد.
  مرگ قهرمانانه ند استارک بزرگ کجا که حاضر شد به خاطر نجات جون دخترهاش پا روی شرافت خودش بذاره و دورغ بگه (همونطوریکه قبلا هم به خاطر نجات جون پسر خواهرش حاظر شد پا روی شرافت خودش بذاره و به دروغ بگه که جان پسر حرومزاده خودشه کجا و مرگ تایوین لنیستر کجا که در آخرین لحظات عمرش چقدر به آب و آتیش میزد و به دروغ داشت به تیریون میگفت که هیچوقت نمیخواسته تیریون بمیره و چه التماسی میکرد که تیریون نکشه اش. حتی تونقدر احمق بود که علی رغم هشدار تیریون، بازم کلمه “فاحشه” رو برای “شی” به کار برد و باعث شد که تیریون تیر خلاص رو بزنه. واقعا این بود “سیاستمدار بزرگ وستروس” که خیلی ها عاشقش بودش؟؟؟؟

    نقل قول

 • electero:
  چرا ند توی لیست نیست ؟

  چون نویسنده اسکل بوده
  ازین ۱۵ نفردونفر اصلا نباید تولیست باشن
  لااقل جای ۵یا ۶نفر هم باید جابجا بشه
  برای همینم میگم نویسنده های خوده سایت بهترن
  جالبه برا ترجمه این مطلب دوبخشی یه ۲هفته ای م وقت گذاشتن بی نوا ها

    نقل قول

 • ولی واقعا هرجور فکر میکنم نمیتونم دلیلی واسه نبودن کال دروگو تو این لیست پیدا کنم
  جان واقعا نفر پنجم زیادیشه،فکر نمیکنم جان حتی تو نبرد با کلیگان بتونه جون سالم به در ببره،شاید برابر با اوبرین باشه

    نقل قول

 • چراند استارک توی این رده بندی نیست؟
  یعنی ند استارک از سیریو فورل کمتره؟
  کسی که مقابل سر آرتور دین مبارزه کرد و کسی که بااینکه ۱۵ سال از جیمی پیرتر بود داشت شکستش میداد(البته ۱۵ سال مطمین نیستم ولی پیر تر بود)
  دوم کال دروگو که توی هیچ مبارزه ای نباخته پس حتما ارخ زن (شمشیر دوتراکی) کار بلدی بوده

    نقل قول

 • شمشیر آیس از راب استارک گرفته نشد.از ند گرفته شد و ند اون شمشیررو همراه خودش به پایتخت برد که البته خریت کرد.

  سعید: من واقعا موندم توی این منطق و استدلال شما

  اگه ملاک صحنه های سریال باشه که توی سریال چندجا دیدیمجان حریفهاش رو شکست داده (حتی توی همون خونه کرستر هم به قول خودت اگه مهم پیروزی باشه نه نبرد با شرافت، خوب اونیکه در نهایت پیروز شد و زنده از خونه بیرون اومد جان بود). درحالیکه توی کل قسمت های سریال هیچ نبرد درست و حسابی از شاه کش ندیدیم. یا از راب شکست خورده و توی قفسی انداختنش و اونجا غرق در عن و گه و کثافت خودش بوده و نهایت دلاوری که به خرج داده این بوده که پسرعموی بدبختش رو ناجوانمردانه خفه کرده. یا در هنگام انتقالش به پایتخت اومده زرنگ بازی دربیاره و از دست برین فرار کنه که بازم برین همچین گرفته زده اش که توی لجن و کثافت غرق شده.
  (این رو توی پرانتز میگم زیاد به موضوع این مقاله ربط نداره: اصلا انگار ناف این لنیستره ها رو با لجن و کثافت بریدن، باباشون که توی کثافت خودش مرد، جیمی هم از فصل های اول سریال که فرار کرد تا فصل های اخر که به پایتخت برگشت، هروقت اومده بجنگه افتاده توی لجن و کثافت. سرسی هم که توی اون راهپیمایی شرم اونجوری انواع و اقسام کثافتها رو ریختن روش. از اونور استارکها رو ببینید، حتی ند بزرگ وقتی توی سیاه چال به زنجیر بسته شده بود بازم یک وقار و عظمت خاصی داشت)

  فرمودید:
  “اینکه میگی لنیستر ها شمشیر ند رو دزدیدن حرفی ندارم چون مقایسه خاندان ها میشه و این یه چیز سلیقه ای که هر کس یه خاندانو دوس داره ولی با این وجود بازم حرفت غیر منطقیه”
  متوجه نشدم، اگه حرفی نداری دیگه چرا در ادامه حرفات میگی حرف من غیرمنطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خوب دقیقا مشخص کن کجای حرفهام غیرمنطقیه؟ من گفتم “ند بعد از کشتن آرتور دین، بنا به سنت جوانمردی و شرافت (فکر میکنم یک رسمی تو وستروس بوده که شمشیر فرد کشته شده رو، اگه شمشیر معروفی بود، به خانواده اش برمیگردودند. دوستانی که در این مورد اطلاع بیشتر درند لطفا نظر بدن)، شمشیر دین رو برد و به خانواده اش تحویل داد (حتی با وجود اینکه این خطر وجود داشت که توسط خانواده دین کشته بشه)، اما تایوین لنیستر بزرگ !!!!!!! بعد از کشتن ناجوانمردانه راب، شمشیرش رو دزدید و باهاش دوتا شمشیر برای خاندان خودش درست کرد تا عقده چندصد ساله لنیسترها مبنی بر داشتن شمشیر والریایی رو رفع کنه. خوب میشه دقیقا بفرمائید این حرفهاش کجاش غیرمنطقیه؟؟؟
  واقعا یعنی اینقدر سخته برات که ببینی خاندان مورد علاقه ات چنین آدمهای رذلی هستند؟

    نقل قول

 • کال دروگو با دسته خالی و بدون اینکه اسیبی ببینه یه خون سوارو کشت.زبونشو از تو گلوش در اورد.با این حال که یه شمشیر زن نبود ولی لیاقت بودن در لیستو داشت.رابرت هم با پتک ریگارو کشت نه با شمشیر و وقتی از اسب افتاده و زخمی بود هم کوئنتین تایرل رو با پتک له کرد

    نقل قول

 • جیمی لنیستر داخل کتاب یه شمشیرزن افسانه ایه‌
  ده برابر هر کسی تو شورش علیه شاه دیوانه جنگید. توی سریال خدایی کم لطفی شده در حقش. جان اسنو هم واقعا نباید تو لیست باشه‌. وایت رو فقط بخاطر لانگ کلو کشت و تو کلبه کرستر هم شکست خورد و تو نبرد حرامزاده ها همه چیزو به نفع جان تغییر داده بودن و تو کسل بلک هم داشت می‌مرد.

  بعلاوه فکر کنم بعد فصل هفتم باید آریا هم اضافه کنیم :دی :D

    نقل قول

 • بنیامینم:
  جیمی لنیستر داخل کتاب یه شمشیرزن افسانه ایه‌
  ده برابر هر کسی تو شورش علیه شاه دیوانه جنگید. توی سریال خدایی کم لطفی شده در حقش. جان اسنو هم واقعا نباید تو لیست باشه‌. وایت رو فقط بخاطر لانگ کلو کشت و تو کلبه کرستر هم شکست خورد و تو نبرد حرامزاده ها همه چیزو به نفع جان تغییر داده بودن و تو کسل بلک هم داشت می‌مرد.

  بعلاوه فکر کنم بعد فصل هفتم باید آریا هم اضافه کنیم :دی :D

  ده برابر هر کسی تو شورش علیه شاه دیوانه جنگید ؟ تا اونجایی که من یادمه تمام مدت تو خود کینگزلندینگ بود اریس نگه داشته بودش اخرشم خود اریس و دست راستشو کشت تو جنگی شرکت نکرد

    نقل قول

 • باسلام
  البته نباید فراموش کرد که در دنیای واقعی ایرانیان بیشترین استعدادو تو شمشیر زنی داشتن مثل
  آریو برزن و سورنا و رستم فرخزاد و بهمن جادویه
  و اما برگردیم به سریال ، به نظر من گر چه همه افراد لیست شایسته حضور تو این لیست باشن ولی بهترین شمشیر زن ها کسایی بودند که ناباورانه یا ناجوانمردانه کشته شدند
  ۱_ سر آرتور دین ۲_ کال دروگو ۳_ اوبرین مارتل ۴_ سیریو فورل

    نقل قول

 • مهرداد:
  یه جور بحث میکنن انگار دارن راجب حقایق صحبت میکنن
  دوستان همش فیلمه حالا کی کیو کشت کی نتونس بکشه چه فرقی داره وقتی همش فیلمه؟
  ما سورنا داشتیم که با سن کمش تونست کراسوس فرمانده رومو شکست بده و لشکر ایرانو فرماندهی کنه
  اینا افتخاره نه اینکه حالا جیمی دست نداره الان با پاش میجنگه
  جان اسنو قدش کوتاس میپره بالا میزنه
  بریان از تارثم بی شوهری کشیده اعصاب نداره همرو میزنه

    نقل قول

 • اوردن کسایی مث سر و جورا و بران و تازی مسخره بازیه
  کال دروگو ریگار تارگرین حتی شاید خود ند استارک فرمانده ی گارد شاه قبل از سلمی (گاو کش بود فک کنم )
  مطمینم تو کتاب شخصیت های زیادی (مخصوصا تو افراد قبل از قیام )هستن که از خیلی ها تو این لیست بهتر توصیف شدن ولی خب در کل نمیشه مقایسه کرد
  ضمنا اگه بحث اعتراف گرفتن از کوه نبود فک کنم همه قبول کنن اوبرین خیلی بهتر بود

    نقل قول

 • شاید سردسته انسالید ها هم میتونست یه جایی تو این لیست داشته باشه
  نه بین چهارپنج تای اول ولی در کل بین ۱۵ تا میتونست باشه

    نقل قول

 • من موندم چرا اسمی از ند استارک برده نشده کسی که جیمی لنستر ارزوی شکستشو داره و تقریبا قدرتش با جیمی برابر…کال دورگو هم اصلا ازش خبری توی لیست نیست…

    نقل قول

 • mr.fr:
  یعنی کال دروگو نباید تو این لیست باشه؟؟
  بنظر من حتی رتبه ۱ هم میتونست باشه واقعا برام سواله چرا تو لیست نیست؟؟

  ریگار چی!!!

    نقل قول

 • mr.fr:
  یه چیز دیگه هم که هست درسته جان مبارز خوبیه ولی رتبه ۵ اصن حقش نیست و اصن نباید تو لیست بهترین مبارزها باشه
  اون وایتی که کشت هیچ گونه مبارزه خاصی ازش ندیدم و فقط یه شمشیر تکون داد و تورین نصفه دست هم خودش گذاشت جان بکشدش و تو فصل ۴ بود که رفتن به مقر کرستر که خائن ها رو بکشن از اون یارو شکست خورد و شانس اورد که زنه از پشت اونو کشت و چون تو نبرد هاردهوم و حرامزاده ها زنده موند دلیل نمیشه که جزء مبارزای برتر باشه

  تو اول سریال رو کامل ببین بعد حرف بزن

    نقل قول

 • میستر امین: به نظر من سریال نمیتونه ملاک باشه … به دلیل اینکه سریال بیشتر به وجوه شخصیتی توجه کرده که این هم منطقیه ، شما توجه کنید که ایا همه بازیگران توانایی مبارزه های حرفه ای برای نشون دادن جنگاوری کاراکتر ها رو دارن … لوک رابرتز بازیگر نقش ارتور دین روزها برای همون سکانس کوتاه تمرین کرد … استفاده زیاد از بدلکار هم به کار لطمه میزنه … اما در کتاب به خوبی مشخص شده که جیمی یه جنگجوی افسانه ایه که جوانترین عضو گاردشاهی شده بوده … لوراس هم همینطور … فکر کنم نبود کال دروگو در لیست هم منطقی باشه چون دوتراکی ها شمشیرزن نبودن بلکه با اسب و با قدرت و وحشیگری حمله میکردن به قبایل و مردان و زتان بی سلاح برای غارت … در مبارزات تک به تکشون هم بسیار ضعیف بودن پس برنده شدن در اون مبارزات ملاک درستی نیست … نکته اخر اینکه جنگاوری و فرماندهی با شمشیرزنی فرق داره … در مجموع لیست نوشته شده مطمینا موافق و مخالف داره ولی نقطه مثبتش انتخاب ارتور دین بود که خدا رو شکر همه موافقن … دوستان میتونن لیست هاشون رو بر مبنای کتاب و سریال ارایه کنن یا در کانال و اینستاگرام ما بفرستن تا بتونیم لیست های بهتری بدیم

  یعنی اینقدر کور بودی که ندیدی دوتراکیها چه شمشیر زنان قهار و حرفه ای بودن… واقعا تعجب کردم .. نوع شمشیر های دوتراکیها داسی شکل و خمیده بود که بیشتر برای برش زدن و پاره کردن طراحی شده تا اینکه بخوان با شمشیر زره رو مثل نیزه سوراخ کنن… در قدرت جنگاوری دوتراکیها و کال معروف انها هیچ شکی نیست… به طوری که اگر نیروهای دوتراکیها در جنگ با وایت واکرها تارو مار نمیشدن ، هیچ ارتشی قدرت جنگیدن با دوتراکیها رو نداشت.

    نقل قول

 • اینجا شمشیر زن قهار و شجاع و قدرتمند لورد استانیس کاملا فراموش شده به طوری که فکر نمیکنم هیج یک از شمشیر زنان هفت پادشاهی قدرت رویارویی و نبرد تن به تن رو با لورد استانیس داشته باشن…. :head:

    نقل قول

 • جای ند استارک، استنیس باراثیون، مورمونت پدر، لرد تارلی،…. خالیه.
  مخصوصا استنیس باراثیون

    نقل قول

 • حاجی خدایی نه اسمی از ند استارک آوردی نه از کال دروگو به نظرت اونها تو بخش دومی جا نداشتن حداقل بهتر از لوراس تایرل بودن حتی به نظرمن از جان،برین،جیمی بهتر بودن :fight: :head:

    نقل قول

 • چند تا مشکل داشت اول اینکه لیست کوتاه بود جای خیلی های خالیه مثل کال درگو،ند استارک،آریا،استنیس و ترگو نودو.می تونستین لیست رو بیست نفره کنید مشکل دوم لوراس تایرل بود چون اون طور که تو سریال نشون داد هیچ پخی نبود:کوه رو با حیله از اسب انداخت(که البته خوب از خجالتش در اومد و اگه سگ شکاری نبود که همون اول مرده بود) بعدش تو یک مبارزه از برین شکست خورد بعدش هم از پشت به همراه ارتش تایوین لنیستر به نیروی های در هم استنیس حمله کرد و در نهایت توسط مشتی بچه مدرسه ای(همون گنجشک ها)دستگیر و زندانی شد به نظرتون اگه بران یا سگ شکاری جاش بودن چند تا جسد اونجا بود؟کوه که با دست خالی سر یک گنجشک رو جدا کرد سیریو فورل هم با شمشیر چوبی سربازای لنیستر رو زد و اگه شمشیرش خرد نمی شد سر مرین رو هم زده بود در کل باید بگم لوراس جایگاهش اونجا نیست و مشکل بعد هم اوبرین هست بدون شک جایگاهش خیلی باید بهتر بود اینکه توسط کوه کشته شد دلیل بر ضعیف بودنش نیست چرا که مشخص بود برنده واقعی اون نبرد اوبرین بود سر آرتور هم توسط رید و ند استارک کشته شد ولی تو این لیست اول هست چرا؟چون یک مبارزه به یاد موندنی انجام داد. اوبرین هم همینطور،به نظرم باید بین پنج تای برتر می بود

    نقل قول

 • تو ف تو رو تون جان اسنو باید سوم یا دوم بود

  کی بود داخل نبر حرومزاده ها داشت با خون سرباز های بولتون شمشیرش رو سیر می کرد
  کی بود داخل نبرد دیوار ۱۰۵ نفر نایت واچ که همه اولین جنگشون بود رو در برابر ۶۰۰۰۰ وحشی پیروز کرد

  با اینکه همه فرمانده های اصلی دیوار رفتن داخل زیر زمین غایم شدن ولی جان وایساد و دفاع کرد

    نقل قول

 • mr.fr: یه چیز دیگه هم که هست درسته جان مبارز خوبیه ولی رتبه ۵ اصن حقش نیست و اصن نباید تو لیست بهترین مبارزها باشه اون وایتی که کشت هیچ گونه مبارزه خاصی ازش ندیدم و فقط یه شمشیر تکون داد و تورین نصفه دست هم خودش گذاشت جان بکشدش و تو فصل ۴ بود که رفتن به مقر کرستر که خائن ها رو بکشن از اون یارو شکست خورد و شانس اورد که زنه از پشت اونو کشت و چون تو نبرد هاردهوم و حرامزاده ها زنده موند دلیل نمیشه که جزء مبارزای برتر باشه

  گوه نخور

    نقل قول

 • سلام
  من سه تا سوال دارم یکی اینکه جان اسنو باید دومی باشه .جیمی لنیستر داشت با ند استارک مبارزه میکرد مبارزه هاشون تقریبا برابر بود، تازه تو آون سن ند استارک بعد جان آمد و یکی از رئیس وایت واکر را کشت آونم دو بار .آون با پنج نفر رفت تو ارتش مردگان بعد شما میگید پنجمی سوال دومی اینکه آریا استارک چرا نیست آریا استارک نات کینگ (شاه شب ) رو کشت آون چرا نیست ؟؟؟
  بعد چرا ند استارک نیست آون که وقتی با آون سنش جیمی لنیستر نتوانست شکست بده پس جوونی های او خیلی قوی تر از جیمی بود

    نقل قول

 • سلام میدونم شاید به نظرم گیر بدید ولی
  اول ازهمه در جنگ حرامزاده ها میبینیم که رمزی به جان اسنو میگه که شنیدم تو بهترین شمشیر زن هستی همچنین به جز مهارت ما باید شجاعت رو هم در نظر بگیریم که سریال اثبات کرد جان اسنو از هیچی نمیترسه و اینکه با دوتا وایت واکر جنگید و کشتشون پس به نظر گن رتبش باید ۲ باشه
  در ضمن در فصل یک گفتن بلندی موهای
  کال درگو به خاطر شکست نخوردنش در هیچ نبردیه پی اونم باید یه رتبه ای داشته باشه

    نقل قول

 • خیلی با مزه این که میشینین در این مورد با هم بحث می کنین. بابا قصه است. خودتون رو اذیت نکنین.

    نقل قول

 • mr.fr:
  یعنی کال دروگو نباید تو این لیست باشه؟؟
  بنظر من حتی رتبه ۱ هم میتونست باشه واقعا برام سواله چرا تو لیست نیست؟؟

  کال دراگو دیگه چه پخیه.بزرگترین به لیاقت آرتور دینه که جیمی لنیستر رو شوالیه می کنه .اونم به لیاقت لیدی برین رو شوالیه می کنه.این سه تا به ترتیب بهترینن

    نقل قول

نظر شما چیست؟

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
:head: 
:lol: 
:ostad: 
:faight: 
:ssad: 
:shame: 
:og: 
:shook: 
:sleep: 
:cheer: 
:tanbih: 
:mass: 
:snaped: 
:donot: 
:cun: 
:gslol: 
:winksmile: 
:secret: 
:stop: 
:bl: 
:respect: 
:sh: 
:shok: 
:angry: 
:noo: 
:han: 
:sf: 
:aa: 
:notme: 
:fight: 
:gol: