اخبار اطلاع‌ رسانی مصاحبه‌ها

بازگشت به وستروس اما نه با بادهای زمستان!

روز گذشته جورج آر.آر.مارتین جمله ای را در صفحه توئیترش منتشر کرد که که خبر از تاخیر مجدد و طولانی مدت برای انتشار کتاب ششم از مجموعه “نغمه ای از یخ و آتش” یعنی کتاب “بادهای زمستان” میداد. البته لینکی که برای اطلاعات بیشتر در سایت شخصی جورج ضمیمه آن شده بود خالی از اخبار خوب نبود و کمی جای دلگرمی داشت.

نه،زمستان در راه نیست…نه حداقل در ۲۰۱۸٫ قرار است انتظارتان برای بادهای زمستان ادامه پیدا کند.
البته همانطور که قبلاً قولش را داده بودم امسال قادر خواهید بود باز هم به وستروس سفر کنید.
استاد بزرگ گیلداین در نهایت نیمه اول تاریخ بسیار بزرگ و مهم تارگرین های اژدها سالار در وستروس و پیش از آن “آتش و خون” را تکمیل و تحویل داد و بانتام اسپکترا و هارپر کالینز تا بیستم نوامبر سال جاری «روز سه شنبه ۱۳۹۷/۸/۲۹» آماده سازی کتاب برای انتشار رو تموم میکنن که من از گفتنش بی نهایت هیجان زده ام.
من داشتم نوشته های استاد بزرگ رو نگاه میکردم و از اونجا که روی پوست گوساله دست نویس شده بودن به شدت کمک من رو برای رونویسی یک نسخه مدرن از متن رو نیاز داشت: پس رفتم سراغ کامپیوتر WordStar 4.0 عزیزم.

کمی زمان برد اما چند هفته پیش بالاخره تونستم برای ناشرین و ویراستار های خارجی در دو طرف اقیانوس اطلس ارسالش کنم. بعضی از این ناشران خارجی میتونن همزمان با آمریکا و انگلستان کتاب رو منتشر کنن؛بقیه باید صبر کنن که کتاب از زبان عام «زبانی که در وستروس از آن استفاده میشود» به زبان مقصد ترجمه بشه.
این کتاب خیلی سنگینه و چیزی حدود هزار صفحه داره «باشه بابا حالا که اصرار میکنید دقیق بگم ۹۸۹ صفحه?» که البته به اندازه بازی تاج و تخت یا هیچکدوم از دیگر جلدهای نغمه ای از یخ و آتش نیست ولی مطالب زیادی برای مطالعه داره و امیدوارم ازش لذت ببرید.

البته لازم به ذکره که این تازه جلد اوله و تمام پادشاهان تارگرین، از اگان یکم«فاتح» تا اگان سوم«آفت اژدها» رو پوشش میده و به طور مفصل به خودشون،همسران و فرزندانشون،دوستان،اقوام،رقبا،شیوه حکومت و بسیاری مطالب خواندنی دیگر در مورد هرکدوم میپردازه.
کلی ناگفته از اگان یکم،اینیس،میگور ظالم،جیهریس یکم،ویسریس یکم،اگان دوم و خواهرش رینریا و اگان سوم رو در این کتاب بخونید. اوه،داشت یادم میرفت،اژدها هم داره.

همونطور که گفتم داستان ما با نابودی اژدهایان و حکومت اگان سوم تموم نمیشه و بسیاری مطالب تاریخی دیگر هم وجود دارن که استاد بزرگ گیلداین قصد داره همشون رو به رشته تحریر در بیاره و در جلد دوم “آتش و خون” تقدیم شما کنه که البته به این زودیا خبری ازش نیست و چندسالی زمان میبره.
گیلداین پیره،منم همینطور و جفتمون پروژه های دیگه ای هم داریم که باید بهشون برسیم. سیتادل خیلی وقت استاد رو میگیره.

وای داشت بهترین قسمتش رو یادم میرفت: “آتش و خون” تماماً مصوره. خب البته قرار نیست یه کتاب کاغذ گندمی باشه که هر صفحش یه تصویر داره، مثل “جهان یخ و آتش”…اما کلی تصاویر هنری داره. بخوام بهتر بگم، یکم بیشتر به نسخه ویژه ای که چند سال پیش از بازی تاج و تخت برای سالگرد انتشارش یا کتاب “شوالیه هفت پادشاهی” با اون هاردکاور پر زرق و برقش که مجموعه داستان های دانک و اگ بود فکر کنید. تصاویر در اون حدودن و به طور دقیق ۷۵ تصویر سیاه و سفید بسیار زیبا رو که دستان هنرمند داگ ویتلی خلق کردن رو شامل میشه.

اینم یه نگاه کوچیک به هاردکاور نسخه آمریکایی کتاب و یکی از تصاویر داگ ویتلی که یکمی از خماری در بیاید:

هاردکاور آتش و خون

آرت آتش و خون

 

برای مدت خیلی زیادی طرفدارن در “Not A Blog” من تقریباً تمام تاریخی که در آتش و خون هست رو میدونستن،اما شاید کسانی بین شما باشن که ازش بی خبرن. به نوعی این کتاب ورژن من از تاریخ سرزمین میانه،نوشته تالکینه که واقعاً کتاب عظیمی محسوب میشه. در این مورد من سعی کردم تمرکزم رو روی تارگرین های،از زمان اگان فاتح تا قیام رابرت بگذارم«اینجا دیگه شبیه جی آر.آر.تالکین نیستم چون نیومدم به چگونگی خلقت جهان و هر جنگی که بین هر کسی بوده بپردازم».

این تاریخ ها چند سال قبل از اون و به عنوان یک سری ستون فرعی برای “جهان یخ و آتش” در نظر گرفته میشه. من نخواستم فقط بیخودی کتاب رو طولش بدم که آزار دهنده بشه اما این ستون فرعی باید به اندازه کافی قوی میبود که بتونه کلی این کشتی «مجموعه نغمه ای از یخ و آتش» رو تحمل کنه و از غرق شدنش جلوگیری کنه برای همین هم کار با یه جلد تموم نشد…و البته به اون نجات دادنی که هدفم بود رسیدم.

بخش های کتاب قبلاً اینور و اونور در قالب های مختلف منتشر شدن. بخش اعظم قسمت فتح اگان در “جهان یخ و آتش” هم بود. بخش حکومت فرزندان اگان هم که در مورد میگور و اینیس بود سال گذشته با نام “پسران اژدها” و در گلچین ادبی “کتاب شمشیرها” منتشر شد و نمونه مشابهش هم در “جهان یخ و آتش” بود. بخش های مربوط به مشکلات جانشینی جیهریس یکم و ویسریس یکم هم به طور مختصر تحت عناوین “شاهزاده شریر” و “شاهدخت و ملکه” به ترتیب در دو کتاب شریر ها و زنان خطرناک عرضه شدن، که البته نسبت به “جهان یخ و آتشگ” بسیار کم حجم بودن…اما “آتش و خون” برای اولین بار متون ناقص استاد بزرگ گیلداین رو به صورت یک پارچه و کامل منتشر میکنه. علاوه بر این ها صدها صفحه دیگر هم هست که تا حالا هیچ جا و در هیچ شکلی منتشر نشده و تازگی دارن.
واقعاً دلم میخواد این رو فریاد بزنم که “آتش و خون یه رمان نیست”. این یه روایت از زمان های دور نیست و هیچ وقت هم قرار نبوده باشه.
خب، پس یه رمان نیست: همه متوجه شدید؟ «اگرچه داستانهای کافی برای بیست رمان در آن وجود دارد. جنگ، خونریزی، خیانت، عشق، شهوت، وحشت، جنگ مذهبی، سیاست، انسداد، تجدید نظر تاریخی، و بسیاری چیزهای سرگرم کننده».
اوه، و باید بگم…همونطور که اکثرتون میدونید HBO قصد داره تعدادی اسپین آف برای “بازی تاج و تخت” بسازه و منم میدونم میخواید بپرسید که کدوماشون قراره بر اساس “آتش و خون” باشن؟. یه سوال منطقی،مگه نه؟ خب من مطمئن نیستم و حتی اگر بودم هم نمیتونستم چیزی بگم پس بگذریم.
سخن آخر: بیستم نوامبر «۲۹ آبان» رو تو تقویم هاتون علامت گذاری کنید«البته اگه به تاریخ های تخیلی علاقه دارید و ازش لذت میبرید».
استاد بزرگ گیلداین قراره یه مدتی قلم پرش رو بزاره کنار،همونطور که من اینکارو انجام میدم و بر میگردم پای تموم کردن “بادهای زمستان”.

لینک کوتاه مطلب : https://winterfell.ir/?p=10180

درباره نویسنده

MehdiYekta

❄️in relationship with a song of ice and fire?

۱۲ دیدگاه

 • وای خدای من
  این مرد چرا با ما اینچنین میکنه؟ کسی دلیلش رو میدونه آیا؟ کارم به جایی رسیده که میون دعاهام برای سلامت و طول عمر این بنده خدا هم دعا میکنم که البته خالی از غرض شخصی نیست دیگه چکار کنم؟ میخوام عمرش کفاف بده تا من دق مرگ نشدم. البته شاید هم عمر من کفاف نده یا خدااااااااااااااااااااا

    نقل قول

 • برزین:
  وای خدای من
  این مرد چرا با ما اینچنین میکنه؟ کسی دلیلش رو میدونه آیا؟
  اولا خوشحالم که دنیای نغمه داره بزرگتر میشه(مخصوصا کتاباش)ولی در جواب دوست خوبمون باید بگم که اگه شما هم به یک معدن خالص طلا دست پیدا میکردی همشو یکجا مصرف نمیکردی،مارتین هم داره اینکارو میکنه،فقط با توجه به سن سالش هممون باید دعا کنیم که عزرائیل هوس ملاقات با مارتینو نکنه!!!!وگرنه کارش ناتموم میمونه البته اگه مجموعه نغمه رو تموم میکرد و بعد با دنباله و کتابهای مرتبط با نغمه این بازیهارو درمیاورد خیلی بهتر بود،ولی خب فعلا سرنخ دست جرجه و هرجور بخواد ملتو سرکار میزاره!!!!!

    نقل قول

 • Prince Daemon:

  آره خب همینه. معدنی از طلا و به جای پیگیری رگه ی اصلی معدن به دنبال ریشه های بزرگتر معدن میگردن منم کتاب خوندن رو دوست دارم خصوصا کارهای ایشونو اما همون ترس گریبانگیر هس دلم میخاد بفهمم تصور اصلی که تو فکر نویسنده هست چیه و میخاد با شخصیت هاش چه کنه و چه سرنوشتی براشون رقم بزنه اگر هر کس دیگه ای بیاد از قول مارتین بگه برام قابل قبول نیس. بنابراین تنها کاری که میشه کرد دعا برای طول عمرشون هست

    نقل قول

 • ببخشید من توی جایگزین های شایسته نغمه ای از یخ و آتش یک مطلب چاپ نشده (بخش دهم) دارم که می خواستم وبسایت بگذاره لطف کنید ایمیلتون رو بدید تا براتون بفرستم.

    نقل قول

 • مسخرشو دراورده.. حقا که باید گفت مارتین نخستین با نام او که لعنت بر نام او… تا کی باید تو خماری جلد شش بمونیم؟؟ اینم از سریال مسخرش که علاوه بر اینکه داستانش همش تحریف و نقصه تازه تا ۲۰۱۹ هم نمیاد???

    نقل قول

 • همه اینها از اثرات مخرب ساخت سریالی با آن کیفیت است ،
  در واقع مارتین انگیزه ای برای ادامه داستان تاج و تخت ندارد وقتی نسخه تصویری آن در حال نمایش است ،
  و خود را سرگرم چیزهای بدیع تر کرده است ،
  مطمئن هستم هرچقدر همه در جزئیات با هم اختلاف داشته باشند ، در آخر قرار است ، جان و دنریس دوشادوش هم با شمال مبارزه کنند ،
  احتمال دیگر هم این است که داستان دیگر ظرفیت دو کتاب هزار صفحه ای را ندارد و در واقع مارتین در نوشتن هفت کتاب شکست خورده است ، چون به محض اینکه دنریس وارد وستروس شود ، سیر حوادث سرعت بیشتری خواهد گرفت ،
  حتی می توان این انتقاد را هم مطرح کرد که مارتین در زمان بندی ها اشتباه کرده است ،
  مثلا” دنریس آنقدر در ایسوس معطل شده و درگیر مشکلات است که اگر تا آخر ماجرا در آنجا بماند عقلانی تر است و اگر هم به وستروس برود همه زحماتش بی دلیل و نتیجه بود چون می توانست از اول با سه اژدها به گوشه ای پهان برده و وقتی این سه به اندازه کافی بزرگ شدند یکه و تنها وارد وستروس شود و تمام !

  خلاصه اینکه شرح وتفسیر بسیار زیاد و اجازه ساخت نسخه تلوزیونی قبل از پایان کتاب تبدیل به دو نقطه ضعف این ماجرا شده اند

    نقل قول

 • هر چه از دوست رسد خوش است…
  مارتین هر چیزی از این سری بنویسه با جان و دل پذیرا هستم

    نقل قول

 • سروش چراغ زاده:
  ببخشید من توی جایگزین های شایسته نغمه ای از یخ و آتش یک مطلب چاپ نشده (بخش دهم) دارم که می خواستم وبسایت بگذاره لطف کنید ایمیلتون رو بدید تا براتون بفرستم.

    نقل قول

 • من گیج شدم.یعنی نویسنده جلد شش و هفت رو ننوشته اصلا؟!
  یا اینکه کتاب کامل نوشته شده اما فقط تا جلد پنجمش ترجمه شده؟

    نقل قول

 • لیلی سهم:
  من گیج شدم.یعنی نویسنده جلد شش و هفت رو ننوشته اصلا؟!
  یا اینکه کتاب کامل نوشته شده اما فقط تا جلد پنجمش ترجمه شده؟

  نه نویسنده کتاب ششم و هفتم رو ننوشته و تنها فصل های اندکی از کتاب ۶ رو منتشر کرده.

    نقل قول

نظر شما چیست؟

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
:head: 
:lol: 
:ostad: 
:faight: 
:ssad: 
:shame: 
:og: 
:shook: 
:sleep: 
:cheer: 
:tanbih: 
:mass: 
:snaped: 
:donot: 
:cun: 
:gslol: 
:winksmile: 
:secret: 
:stop: 
:bl: 
:respect: 
:sh: 
:shok: 
:angry: 
:noo: 
:han: 
:sf: 
:aa: 
:notme: 
:fight: 
:gol: