Performancing Metrics

مقالات

جغرافیای وستروس الهام گرفته از واقعیت! – قسمت اول

سلام و درود فراوان به شما دوستان
دراین مقاله قراره به شباهت‌های سرزمین‌ها و منطقه‌های جهان مارتین با دنیای واقعی خودمان بپردازیم. همانطور که همه می‌دانید داستانِ کتاب در دنیایی قرون وسطایی در حال رخ دادن هست و از نظر فرهنگها و رفتارها، دنیای وستروس شباهت زیادی به قاره اروپا داره. برای همین مقایسه‌ی انجام شده بینِ مناطق وستروس و سرزمین‌های اروپایی هست. حدس و گمان‌های زده شده بیشتر براساس شباهت‌های غیر قابل انکاراست اما مقداری از آن نیز براساس شک و تردید است.
در اولین قسمت قرار است نخستین نامزدها برای شباهت داشتن با دنیای وستروس رو معرفی کنیم.
WESTEROS AND UEROP
شمال = روسیه و اروپای شرقی
دلیل: بزرگ با جمعیتی پراکنده. بندرگاه‌ها بیشتر جمعیت را در اختیار دارند(وایت‌هاربر=سنت پیترزبورگ). زمستان‌های سخت و طولانی. غیرقابل تجاوز و تسخیر شدن(کافیه از هیتلر و ناپلئون بپرسید!).یکی از آخرین قسمت‌های قاره که هنوز خدایان قدیمی را رها نکردند اما در حال پیوستن به آیین جدید هستن(برخی از مردمِ اروپای شرقی هنوز بت پرست یا چندخدایی هستند و کامل به مسیحیت اعتقاد ندارند). مسکو=وینترفل زیرا آنها در وسط این سرزمین بزرگِ یخ زده قرار دارند.
ویل= آلپ
دلیل: بسیار کوهستانی با دره‌هایی حاصل‌خیز برای کشاورزی کردن. با ساحلی در کنار دریا(منطقه فینگرز).بیشتر اوقات از درگیری‌های دیگر منطقه‌ها فاصله میگیرد.
ریورلند= هلند،بخشی از بلژیک و لوگزامبورگ، مناطق رودخانه راین
دلیل: کشاورزی گسترده و رودخانه‌های فراوان. به راحتی توسط دیگر کشورها فتح می‌شوند. رودخانه راین= ترایدنت(سه شاخه)
جزایره آهن= اسکاندیناوی
دلیل: راحت‌ترین مقایسه بین همه زیرا آهن‌زاده‌ها وایکینگ‌ها هستند. وایکینگ‌ها و آهن‌زاده‌ها مهاجمانی سوار بر کشتی‌های طویل هستند. سرزمینشون سرده، کشاورزیش محدود و ضعیفه ( (“We do not sow”))، و طوفان‌های وحشتناکی داره.
وسترلند= انگلستان
دلیل: معدن‌های غنی‌ای داره( وسترلند طلا داره و انگلیس آهن و نقره و قلع داره). سرزمینی پوشیده از تپه با تعداد زیادی بندر مناسب. هردو علامت و نشان شیر را دارند.مردمی مغرور که خود را بالاتر و قوی‌تر و جدا از بقیه سرزمین‌ها می‌دانند.
ریچ= فرانسه
دلیل: زمین‌های کشاورزی عالی همراه با مردمانی رمانتیک که عاشق شراب و گل‌ها هستند. کشوری قدرتمند زمانی که مردمش بسیج میشن. پاریس= هایگاردن زیرا آنها شهری شعله‌مانند در بالای رودخانه‌ای از اقیانوس‌اند
استورم‌لند= ایتالیا
دلیل: متکی بودن روی تجارت زیاد و شلوغ دریای باریک(دریای باریک= دریای مدیترانه). شبیه جزیره‌ای کوهستانی که از داخل دریا بیرون اومده. دارای طوفان‌های مداومه. رم= استورم‌اِند زیرا آنها دژی باستانی هستن که براساس تجارت‌های دریایی بنا شده.
دورن= اسپانیا و پرتغال
دلیل: سرزمین‌هایی بسیار گرم و خشک نسبت به بقیه کشورها. سازنده‌ی بهترین شراب‌ها  اکثر اوقات کاری به فعالیت‌های دیگر کشورها ندارن. شبه جزیره‌ای که توسط کوه‌ها از بقیه قاره جدا شده( رشته‌کوه‌های پیرنه= کوهستان سرخ).وجود فرهنگی جدید همراه با نقش‌هایی از فرهنگ قبلی(اشاره به مخلوط بودن فرهنگ مسیحیت و اسلامی در آنجا).
قدمگاه پادشاه= آلمان
دلیل: ثروتمند با جنگلهایی باعظمت که همیشه درحال جنگ بوده(هم قدمگاه‌پادشاه و هم آلمان زیاد نبرد داشتن). این سرزمین
درست وسط قاره قرار دارد.
نظر شما در مورد این حدس و گمان‌ها چیه؟ کدام به نظر درست و کدام به نظر اشتباه میاد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

درباره نویسنده

م.م.استارک

مدیر و مؤسس سایت و سرپرست گروه ترجمه

۳ دیدگاه

  • راستش رو بخوای معتقدم که کل وستروس رو میشه با انگبستان تطبیق داد واسوس رو با اروپا دوترکی ها که بدون شک همون هون ها هستند

      نقل قول

  • همچی با عقل جور در میاد فقط تو اروپا هیچ بیابونی نیست ولفی دوتراکی ها تو بیابون بودند . میشه با توجه به یونان و ترکیه همون کاری که شما انجام دادی رو گفت .

      نقل قول

نظر شما چیست؟

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
:head: 
:lol: 
:ostad: 
:faight: 
:ssad: 
:shame: 
:og: 
:shook: 
:sleep: 
:cheer: 
:tanbih: 
:mass: 
:snaped: 
:donot: 
:cun: 
:gslol: 
:winksmile: 
:secret: 
:stop: 
:bl: 
:respect: 
:sh: 
:shok: 
:angry: 
:noo: 
:han: 
:sf: 
:aa: 
:notme: 
:D: 
:fight: 
:gol: